Ligue 1. Jeleń przeniesie się do Bundesligi?

PRZEGLĄD PRASY. Jak podaje "Przegląd Sportowy", powołując się na gazetę "Reviersport", niemieckie Schalke jest zainteresowane pozyskaniem Ireneusza Jelenia. Rewelacja obecnej edycji Ligi Mistrzów była już blisko sfinalizowania transferu Polaka, kiedy jej trenerem był Felix Magath.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy Jeleń sprawdziłby się w Schalke. - Polak pasowałby do zespołu Ralfa Rangnicka, bo jest bardzo szybki, a takiego napastnika brakuje w tym zespole. Na dodatek mógłby tworzyć świetny duet z Raulem, który dogrywałby mu idealne piłki - komentuje ewentualny transfer Jelenia Jan Hese z gazety "Rheinische Post".

Obecnie Jeleń skupia się na tym, aby pomóc swojej drużynie w utrzymaniu się w Ligue 1. Na sześć kolejek przed końcem Auxerre zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli.

Po pięciu latach gry we Francji, zawodnik jest jednak skłonny zmienić barwy. Wcześniej był pod obserwacją wielu klubów. Pojawił się temat przenosin do Schalke, ale jak powiedział gazecie "Reviersport" menedżer piłkarza - Tomasz Kaczmarczyk, Niemcy nie dogadali się z Auxerre w kwestiach finansowych. Teraz pieniądze nie będą stanowić problemu, ponieważ wraz końcem tego sezonu Jeleniowi wygasa kontrakt z francuskim klubem.

Niemiecki zespół świetnie radzi sobie w tym sezonie w europejskich pucharach. Niespodziewanie dotarł do półfinału Ligi Mistrzów eliminując po drodze ubiegłorocznego mistrza - Inter Mediolan. W pierwszym meczu półfinałowym przegrał z Manchesterem United 0:2. Gorzej spisuje się natomiast w Bundeslidze. Słaba postawa drużyny kosztowała posadę Feliksa Magatha, który został zwolniony w trakcie sezonu. Obecnie Schalke zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli, ale ma jeszcze szanse na awans do rozgrywek Ligi Europejskiej.

Liga Mistrzów. Nieczysta walka i dwie czerwone kartki w Gran Derbi ?

Więcej o: