Reprezentacja. Problemy sparingowe reprezentacji Polski

PRZEGLĄD PRASY. Nadal nie są pewne plany sparingowe reprezentacji Polski na początku czerwca. Pierwotnie mieliśmy wtedy rozegrać trzy mecze. Obecnie pewny jest tylko jeden - donosi Przegląd Sportowy.

W planach reprezentacji Franciszka Smudy było rozegranie trzech meczów sparingowych w czerwcu - 2, 6 i 9 czerwca. Już wiadomo, że ten pierwszy termin odpada ze względu na późniejsze rozpoczęcie zgrupowania niż pierwotnie planowano.

6 czerwca mieliśmy zagrać ze Słowacją. Potem PZPN próbował zakontraktować Czechów. Ostatecznie obie drużyny odmówiły i trwa gorączkowe poszukiwanie następców. Na rozegranie meczu towarzyskiego w Polsce nie chcą się też zgodzić Belgia i Maroko.

Problemem jest też miejsce rozegrania meczu. Reprezentacja miała zagrać w Krakowie na stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży. Jednak właściciel Pasów Janusz Filipak nie chce zgodzić się na udostępnienie lóż - Rzeczywiście, tu tkwi problem. Nie mogę oddać tych miejsc do dyspozycji PZPN, bo przecież ludzie mają tam wykupione abonamenty - powiedział właściciel ostatniej drużyny Ekstraklasy Przeglądowi Sportowemu .

Pewne jest tylko mecz 9 czerwca z Francją na stadionie w Gdańsku.

Powrót do zdrowia Sebastiana Boenischa ?

Więcej o: