PZPN wprowadzi zakazy stadionowe dla uczestników chuligańskich starć w Kownie

Przed meczem towarzyskim Polski z Litwą doszło do starć między grupami polskich chuliganów stadionowych. Litewskie służby ochrony oraz policja usiłowały przywrócić porządek. W czasie meczu bandyci rzucali kamieniami i odpalali środki pirotechniczne, narażając życie i zdrowie służb mundurowych i zdrowie innych kibiców. PZPN wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

Prezes PZPN Grzegorz Lato zapowiedział stanowczo, że nie będzie pobłażania dla zakłócających porządek na stadionach. PZPN będzie dotkliwie karał kluby, łącznie z konsekwentnym stosowaniem zakazu udziału publiczności na meczach ligowych, uniemożliwieniem zakupu przez pseudokibiców biletów na mecze reprezentacji w kraju i zakazem uczestnictwa w meczach wyjazdowych - czytamy na pzpn.pl .

- To niedopuszczalne! Nie pozwolimy, aby bandyci stwarzający zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób dyktowali warunki oglądania meczów i wszczynali regularne bitwy wokół stadionów. Będziemy zdecydowanie walczyć z chuligaństwem. Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tego, co zaszło w Kownie, i mamy nadzieję, że policja litewska wyłapie wszystkich chuliganów. Dalsze konsekwencje wobec uczestników , którzy brali udział w bójkach, zostaną wyciągnięte po analizie dodatkowych materiałów przekazanych przez policję litewską. Wiadomo jednak, że zatrzymani pseudokibice nie będą mogli uczestniczyć w meczach reprezentacji narodowej - powiedział Grzegorz Lato.

"On potrzebuje spokoju" Józef Wandzik o Franciszku Smudzie ?

Więcej o: