Budnesliga. Oceny Polaków według Kickera

W 22 kolejce Bundesligi na zagrało czterech Polaków. W barwach FC Koeln wystąpili Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk. Ten pierwszy zaliczył asystę. W Borussi Dortmund zagrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Według prestiżowego niemieckiego magazynu piłkarskiego reprezentanci Polski zaprezentowali się średnio.

W niedzielnym meczu FC Koeln wygrało z FSV Mainz 4:2 . Sławomir Peszko asystował przy trzecim trafieniu. Piłkę do siatki posłał Lucas Podolski. Zdaniem dziennikarzy Kickera w sześciopunktowej skali, gdzie 1 jest najwyższą oceną Polak zasłużył na 2,5. W zestawieniu gorzej wypadł drugi piłkarz znad Wisły, Adam Matuszczyk. Jego gra została oceniona na 3,5. To była najniższa ocena w zespole Koeln.

Dzień wcześniej lider Bundesligi, Borussia Dortmund starła się z szesnastym w tabeli Kaiserslautern. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 . Obie bramki padły w końcowych minutach meczu. Robert Lewandowski, który w tym meczu liczył na przełamanie złej passy, gola nie strzelił, a w 77. minucie zmienił go Zidan. Łukasz Piszczek zainicjował akcję, po której padł strzał dający prowadzenie podopiecznym Juergena Kloppa. Obaj Polacy zostali ocenieni przez Kickera na 3,5.