Reprezentacja. Norwegowie: Polska to najgorszy rywal z jakim graliśmy

Norwescy piłkarze nie mogą uwierzyć, że w środowym towarzyskim meczu z Polską nie umieli poradzić sobie z 75. zespołem rankingu FIFA. Sami zajmują miejsce 11, jednak w Portugalii ulegli zawodnikom Franciszka Smudy 0:1. - To najgorszy zespół z jakim się mierzyliśmy - mówił o Polakach John Arne Riise.

Koniec porażek reprezentacji ?

30-letni piłkarz bynajmniej nie był pod wrażeniem gry polskiego zespołu. Obrońca AS Romy sam się zastanawiał, jak to możliwe, że jego kraj poległ w środowym spotkaniu z biało-czerwonymi.

- Jak to się stało, że Polska wygrała? To najgorszy rywal z jakim przyszło nam się zmierzyć, od kiedy Drillo przejął naszą kadrę (Egil Roger Olsen zwany "Drillo" przejął reprezentację w 2009 roku). Jeden strzał to wszystko na co było ich stać. Wcześniej nie mieliśmy nic do roboty - podsumował Riise.

Kadra Smudy zaczyna nas przyzwyczajać, że nie przegrywa!

Jedyne pozytywy w grze swojego zespołu piłkarz zauważył w drugiej połowie. - W pierwszej części meczu byliśmy trochę niechlujni w obronie i nie stworzyliśmy sobie wielu okazji pod bramką Polaków. Było nieco lepiej, gdy na boisku w drugiej połowie pojawili się Ruben Yttergard Jenssen i Bjorn Helge Riise. Grali dobrze i pomogli nam zdominować drugą połowę - ocenił Norweg, nie martwiąc się o formę swojego zespołu w nadchodzących kwalifikacjach do mistrzostw Europy. W marcu Norwegia zagra z Danią.