Polacy za granicą. Cywka: Przyjedzie do mnie Smuda

- Gra dla reprezentacji to marzenie każdego gracza, więc kiedy dowiedziałem się, że asystent trenera reprezentacji Polski przyjechał, żeby mnie obejrzeć, byłem bardzo zadowolony - mówi Tomasz Cywka z Derby County, kandydat do gry w kadrze Franciszka Smudy.

Cywka ma obecnie pewne miejsce w zespole Derby County. Wystąpił w tym sezonie w 19 meczach (14 razy w podstawowym składzie), w których zdobył w sumie cztery gole i zaliczył pięć asyst. Zainteresował Franciszka Smudę do tego stopnia, że ten wysłał do Derby swojego asystenta, Jacka Zielińskiego.

Były gracz Legii i reprezentacji Polski obserwował 22-letniego napastnika w meczu z Scunthorpe United 20 listopada, w którym Cywka miał gola i asystę.

- To oznacza, że wiedzą, jak sobie radzę w Anglii. Rozmawiałem z nim po meczu i nie mogę się doczekać co będzie dalej - skomentował Cywka. - Wiedza o tym, że mnie obserwują zmotywowała mnie, ale kiedy jestem na boisku myślę tylko o Derby i dobrze zespołu, a nie o tym, że na mnie patrzą - dodał.

Czekając na Smudę

Teraz Cywka oczekuje na wizytę selekcjonera, który wybiera się do Anglii 29 grudnia na mecz Derby z Nottingham Forest w którym występuje Radosław Majewski

- Selekcjoner przyjedzie na mecz z Forest - potwierdza Cywka. - Gra tam Radosław Majewski, więc Smuda będzie miał okazję zobaczyć nas obu. Wiem, że muszę się poprawić moje gole i asysty, więc jestem bardzo zadowolony z zainteresowania. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc kadrze w wygranych - zakończył Cywka, który może liczyć na powołanie na towarzyskie mecze w lutym lub marcu 2011 roku.

Więcej o formie Tomasza Cywki ?

Więcej o: