Reprezentacja Polski. Dudek ironicznie o Borucu i Żewłakowie

- Lepszy kieliszek dobrej jakości w restauracji niż wino z plastikowej butelki w samolocie - powiedział Jerzy Dudek w wywiadzie z dziennikarzem Sport.pl i ?Gazety Wyborczej? Robertem Błońskim. Rezerwowy golkiper Realu Madryt ironicznie odniósł się tym komentarzem do zachowania Michała Żewłakowa i Artura Boruca, którzy wylecieli z kadry za picie wina podczas powrotu ze zgrupowania. Relacja Z Czuba i Na Żywo z Gran Derbi od 21 na Sport.pl.

Rozmowa z Dudkiem dotyczyła przede wszystkim poniedziałkowego meczu z Barceloną. Bramkarz opisywał między innymi przebieg ostatniej odprawy przed meczem. Zapytany, czy do wspólnego obiadu gracze Realu piją wino, zareagował ironicznie.

- Może być. Lepszy kieliszek dobrej jakości w restauracji niż wino z plastikowej butelki w samolocie - powiedział Dudek śmiejąc się. Było to oczywiste nawiązanie do sytuacji, która wydarzyła się podczas powrotu ze zgupowania reprezentacji Polski w USA. Michał Żewłakow z Arturem Borucem pili wówczas wino z plastikowych butelek,  a trener Franciszek Smuda usunął ich za to z kadry.

Obaj piłkarze grali w kadrze za czasów reprezentacyjnej kariery Dudka. Boruc rywalizował z nim przez pewien czas o miano polskiego bramkarza numer jeden.

Boruc i Żewłakow poza kadrą

Artur Boruc i Michał Żewłakow pili wino i zachowywali się agresywnie wobec obsługi w samolocie, którym kadra wracała z ostatniego zgrupowania w Ameryce. Smuda zgodnie z zapowiedzią, nie powołał ich za to na mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej  .

Boruc: Nie przekroczyłem granicy

- Nie ma znaczenia, ile win wypiłem. Ktoś spyta, po co w ogóle piłem. Uważam, że nie zrobiłem nic złego, nie padłem na pysk.  W czwartek o 17 trenowałem we Florencji. Lecąc siedem godzin, trzeba wyprostować nogi. Każdy, jeśli znajduje się w dobrym towarzystwie, jest wyluzowany i zachowuje się głośniej niż normalnie. Trenerowi może nie pasowało, że bawimy się lepiej od niego. Nie przekroczyliśmy granicy - uważa Boruc.

Cały wywiad z Jerzym Dudkiem ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.