Specjalista Borussii Dortmund dołączy do sztabu szkoleniowego Smudy?

PRZEGLĄD PRASY: Do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski wkrótce może dołączyć dwóch nowych fachowców. 7 grudnia do Turcji razem z Franciszkiem Smudą poleci Tomasz Frankowski. Być może do sztabu dołączy też specjalista od przygotowania fizycznego z Borussii Dortmund, Oliver Bartlett - czytamy w poniedziałkowym Przeglądzie Sportowym.

Franciszek Smuda i dyrektor reprezentacji Konrad Paśniewski spotkali się w Dortmundzie z Oliverem Bartlettem, który przez dwa lata - od 2008 roku współpracował z reprezentacją Niemiec, a obecnie pracuje nad przygotowaniem fizycznym zawodników lidera Bundesligi Borussii Dortmund. Smuda liczy, że Niemiec odmieni oblicze polskich piłkarzy w kadrze. "Transfer" Barletta w szeregi sztabu szkoleniowego naszej reprezentacji jest jednak uzależniony od wielu czynników.

- Jest to uzależnione od wielu rzeczy. Zgody trenera i działaczy Borussii oraz warunków finansowych. Do podpisania umowy jest daleko, ale nie ukrywam, że człowiek ten zrobił na nas kapitalne wrażenie. Bardzo konkretny, z pasją - opowiada Przeglądowi Sportowemu Paśniewski.

- Rozmawiałem z naszymi chłopakami z Borussii. Bardzo chwalą sobie współpracę z Oliverem, mają do niego maksymalne zaufanie. Rzeczywiśnie, Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek imponują przygotowaniem fizycznym. Łukasz to w ogóle jest w życiowej formie - opowiada Smuda, który powoli zamyka kompletowanie sztabu szkoleniowego, który poprowadzi reprezentację na Euro 2012.

7 grudnia na zgrupowanie kadry do Turcji poleci Tomasz Frankowski. Napastnik Jagiellonii będzie od tego momentu odpowiadał za szkolenie napastników. Prezez Jagiellonii Cezary Kulesza ustalił z prezesem PZPN warunki "wypożyczenia" swojej gwiazdy. Podczas obozu w Turcji reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkanie z Bośnią. Będzie to ostatni sprawdzian podopiecznych Smudy w 2010 roku.

Podstawa polskiej obrony - Arboleda i Perquis? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.