Smuda: Ofensywa gotowa na turniej

W pomocy i ataku jesteśmy prawie gotowi na turniej. Adam Matuszczyk ma naprawdę duże umiejętności. To jeszcze nie jest podstawowy piłkarz, ale wciąż się rozwija. Jestem zadowolony z Mierzejewskiego. O talencie Lewandowskiego wszyscy wiemy - mówił po wygranym 3:1 meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Franciszek Smuda , selekcjoner reprezentacji Polski

Pamiętajcie, że naszym celem nie są zwycięstwa w grudniu 2010 czy w 2011 r., ale na Euro 2012. Dziś wygraliśmy, ale wciąż wiele musimy poprawić. Zwłaszcza jeśli chodzi o defensywę. Na bokach mamy Sebastiana Boenisch i Łukasza Piszczka, problemem są środkowi defensorzy. Nie widzę ich w polskiej lidze, a oglądam mecze w każdej kolejce. Zobaczymy, co z Manuelem Arboledą. Jeśli nie przedłuży umowy z Lechem i wyjedzie za granicę, przestanie mu zależeć i możemy o nim zapomnieć. W sobotę jadę zobaczyć Damiena Perquisa z Sochaux. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć obrońców na Euro 2012. W pomocy i ataku jesteśmy prawie gotowi na turniej. Adam Matuszczyk ma naprawdę duże umiejętności. To jeszcze nie jest podstawowy piłkarz, ale wciąż się rozwija. Widać, że dobrze mu się współpracuje z Murawskim. Jestem też zadowolony z Adriana Mierzejewskiego. O talencie Roberta Lewandowskiego do strzelania goli wszyscy wiemy.

Od początku pracy powtarzam, że dla mnie nie ma meczów o nic. Chcę, by moi piłkarze zawsze grali jak w meczach o punkty.

Smuda: nie spadł mi kamień z serca. Toure: Polacy bardziej chcieli wygrać

 

Reprezentacja się przełamała. Zwycięstwo z WKS! >

Więcej o: