Oceny polskiej reprezentacji w meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej - Lewandowski i Fabiański najwyżej

... najniżej obrońcy - Wojtkowiak, Sadlok i Jodłowiec

Łukasz Fabiański 4

Od miesiąca regularnie broni w Arsenalu i to widać. Nie miał ani jednej nieudanej interwencji, każdy strzał i dośrodkowanie wyłapywał bardzo pewnie.

Łukasz Piszczek 3

We wrześniowym sparingu z Australią, zachwycaliśmy się akcjami, które budował razem z Błaszczykowskim. Wczoraj piłkarze Borussi ani razu nie zbudowali ataku. W obronie Piszczek grał lepiej od kolegów, ale i jego kilka razy przepchnął Arthur Boka.

Grzegorz Wojtkowiak 1+

Miał problemy z przerywaniem akcji, odbieraniem i wyprowadzaniem piłki. Przepychał go Bony Wilfried, ogrywał Gervinho. Pod koniec pierwszej połowy zderzył się z Tomaszem Jodłowcem i Polska straciła gola..

Tomasz Jodłowiec 2

Tylko ciut lepszy od partnera ze środka defensywy. Czasami zdarzało mu się przejąć i wybić piłkę.

Maciej Sadlok 1

Franciszek Smuda od miesięcy uparcie wystawia środkowego obrońcę Ruchu na lewej stronie defensywy. Ani razu eksperyment się nie udał, ale wczoraj selekcjoner spróbował jeszcze raz. Sadlok wydawał się zdezorientowany, nie wiedział, jak się zachować i bardzo często się mylił. W pierwszej połowie w polu karnym podał piłkę Wilfriedowi.

Rafał Murawski 3

Przed przerwą często odbierał piłkę, zaczął akcję, po której Polacy strzelili gola. Zaangażowania starczało mu jednak tylko na kilka minut, po których trudno było go dojrzeć na boisku.

Adam Matuszczyk 4+

Długimi chwilami był niewidoczny. Gdy już dochodził do piłki, był bardzo efektywny. Miał dwie asysty przy golach Lewandowskiego, po przerwie groźnie strzelał.

 

Bohater Matuszczyk o zwycięstwie: to nie był mecz towarzyski!

Jakub Błaszczykowski 3+

Tym razem nie wszystkie akcje klecone przez Polaków przechodziły przez niego. Udało mu się jednak kilka rajdów i dośrodkowań, wciąż to jeden z fundamentów kadry Smudy.

Ludovic Obraniak 4

Trafił w drugim meczu reprezentacji z rzędu. Tym razem wyjątkowo spektakularnie, nawet pamiętając, że bramkarz Daniel Yeboah nie zrobił nic, by jego strzał z rzutu wolnego zatrzymać. Nie sposób sobie przypomnieć, kiedy reprezentacja Polski zdobyła bramkę bezpośrednio ze stałego fragmentu gry.

Adrian Mierzejewski 2

W Polonii Warszawa potrafi zachwycić, wczoraj głównie irytował. Nie przeprowadził ani jednego rajdu, nie oddał strzału, zazwyczaj podawał niecelnie. Plus za waleczności, czasami odbierał rywalom piłkę.

Robert Lewandowski 4

Strzelił dwa gole i mógł wypracować trzeciego. Przed przerwą odebrał piłkę Didierowi Zokorze i podał do Błaszczykowskiego, który strzelił obok bramki. Nie sposób sobie wyobrazić kadry na Euro 2012 bez niego.

Skala 1-6