Arboleda w reprezentacji Polski?

- Nie zamykam Arboledzie drogi do polskiej kadry - powiedział we wtorek Franciszek Smuda. Mecz Polska - WKS w środę o 20.30. Relacja Na Żywo i Z Czuba.

Serwis Lecha Poznań na Sport.pl ?

Podczas sobotniego meczu Lecha z Lechią Gdańsk selekcjoner bardzo serdecznie przywitał się z Manuelem Arboledą. Kolumbijski obrońca Lecha to jeden z jego ulubionych piłkarzy, ale jeszcze niedawno Smuda nie chciał słyszeć o naturalizowaniu obcokrajowców z myślą o ich grze w reprezentacji Polski. Teraz zmienił zdanie. - Niemcy mają Cacau, to i my możemy tak zdobywać piłkarzy. A co? - mówił.

Podczas sobotniej rozmowy Arboleda miał mu powiedzieć, że w grudniu będzie mógł złożyć dokumenty niezbędne do uzyskania polskiego paszportu. Kolumbijczyk zrobi to, jeśli przedłuży umowę z Lechem. Obecna wygasa po sezonie, trwają negocjacje nad nowym kontraktem. - Manuel zdradził mi, że w Polsce chce grać tylko w Lechu - mówił Smuda. - A jeśli będzie miał polski paszport, to sprawa jego gry dla Polski jest otwarta - tłumaczył selekcjoner. - To chłopak, na którego zawsze można liczyć, z pewnością wzmocniłby naszą defensywę, a wiadomo, jakie mamy w niej ostatnio problemy. Drogi do kadry przed nim nie zamykam.

WKS z Polską bez gwiazd Chelsea? 

Więcej o: