Wybrzeże Kości Słoniowej bez gwiazd Chelsea?

W sparingach potrafią zremisować z Niemcami i pokonać Włochów, ale zawodzą na każdej wielkiej imprezie. Z Polakami prawdopodobnie zagrają bez Didiera Drogby i Salomon Kalou. Początek meczu o godz. 20.30, relacja Zczuba i na żywo w Sport.pl.

Według selekcjonera WKS François Zahouiego, Drogba jest w Paryżu i źle się czuje. - Nawet jeżeli przyleci, jego występ jest mało prawdopodobny - tłumaczył szkoleniowiec. Uważany za jednego z najlepszych napastników na świecie piłkarz niedawno leczył malarię.

Ciekawe, co na to organizator meczu firma Sportfive, która zastrzegła w umowie, że WKS zagra w Poznaniu w najmocniejszym składzie. Brak 32-letniego napastnika może oznaczać, że goście nie dostaną za przyjazd całej ustalonej sumy - 300 tys. euro.

Z Polską może też nie zagrać drugi napastnik Chelsea Salomon Kalou, który według trenera ma problemy z dostaniem wizy do Polski.

Kalou i Drogba to gwiazdy ligi angielskiej i Ligi Mistrzów. Bracia Yaya i Kolo Toure (Manchester City), Emmanuel Eboué (Arsenal) i Didier Zokora (Sevilla) również rozbijają się po najlepszych klubach, ale reprezentacja dwa ostatnie mundiale kończyła po fazie grupowej, a Puchar Narodów Afryki wygrała raz. 18 lat temu.

- Mają świetnych piłkarzy, którzy nie tworzą świetnej drużyny - mówił w lutym trener Vahid Halilhodzić po porażce w ćwierćfinale PNA. Po turnieju Bośniak został zwolniony, choć z 24 meczów przegrał jeden.

Trener oskarżył gwiazdy WKS o narcyzm, tłumaczył, że po włożeniu reprezentacyjnej koszulki każdy chce grać indywidualnie, przez co w zespole rodzą się konflikty. Nie podał żadnego nazwiska, uważa, że piłkarze są tylko szczytem problemów, z którymi zmaga się futbol w WKS.

Według Halilhodzicia wszystko zaczyna się od wszechobecnej korupcji i polityków, którzy chcieliby w kadrze decydować o wszystkim. - Do tego dochodzi chaos organizacyjny - narzekał 58-letni trener.

Lewandowski: mam wspaniałe wspomnienia z Poznania, chcę tu strzelić gola!

Przez ostatnie cztery lata reprezentację prowadziło sześciu selekcjonerów. Halilhodzicia wyrzucono na trzy miesiące przed mundialem, bo działacze wymarzyli sobie trenera z nazwiskiem. Nie przekonali Guusa Hiddinka, ale ich ofertę przyjął Sven Goran Eriksson. Za poprowadzenie WKS na MŚ w RPA dostał 3 mln dol. Choć jego zespół odpadł w fazie grupowej, działacze chcieli przedłużyć z nim umowę. Odechciało im się, gdy usłyszeli wymagania finansowe Szweda.

Zastąpił go dużo tańszy Zahoui, który ostatnio pracował w amatorskim francuskim FC Seynois. Miał prowadzić kadrę tylko kilka tygodni, do znalezienia bardziej znanego szkoleniowca, ale po sierpniowym zwycięstwie z Włochami 1:0, został zatrudniony na stałe.

Celem Zahouiego jest zwycięstwo w PNA w 2012 r. Po dwóch meczach WKS prowadzi w grupie eliminacyjnej.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Więcej o: