Euro 2012. Rząd Ukrainy zorganizuje kursy angielskiego dla 120 tys. wolontariuszy

Rząd Ukrainy organizuje darmowe kursy angielskiego dla 120 tysięcy wolontariuszy Euro 2012. Specjalnie na mistrzostwa Europy Ukraina wyda również milion rozmówników, które znaleźć można będzie na każdym kroku oraz mapy drogowe w sześciu językach.

W ramach przygotowań do Euro 2012 rząd Ukrainy rozwiązuje nie tylko organizacyjne, ale również humanitarne problemy. Wiosną przyszłego roku na Ukrainie zostaną zorganizowane kursy języka angielskiego, które przejść ma 120 tysięcy wolontariuszy. Akcja ma służyć zminimalizowaniu bariery językowej w kontaktach z obcokrajowcami, służyć temu mają też rozmówniki (ponad miolion), które będą wydane z inicjatywy parlamentu.

- Rozmówki trafią do wolontariuszy, stewardów, milicji, karetek, na pocztę i wszystkich miejsc turystycznych każdego ukraińskiego miasta - powiedział wicepremier naszych wschodnich sąsiadów Borys Kolesników zajmujący się sprawami Euro 2012. Dodał również, ze gabinet ministrów zlecił "Ukrawtodorowi" wydanie map GPS Ukrainy w sześciu językach.

Co do prac budowlanych na Euro 2012, Kolesnikow zaznaczył, że wszystko idzie zgodnie z planem. - Lato było upalne, ale budowlańcy i inżynierowie dokonali rzeczy prawie niemożliwych. Na przykład przy budowie lwowskiego stadionu, lotniska w Doniecku i lotniska "Boryspol". Myślę, że w tym roku ukraińskie firmy budownicze dorównały najlepszym na świecie.

- Nasz następny kłopot, to noclegi dla gości, - ze słów Kolesnikowa wynikało, że oprócz budowy nowych hoteli są prowadzone również rozmowy z ukraińskimi uniwersytetami - do tej pory chęć przyjęcia turystów wyraziło zaledwie 7 uczelni spośród 800.

Katastrofa ekologiczna na Ukrainie może zagrozić Euro 2012  ?

Więcej o: