Reprezentacja. Smuda uzupełnił listę powołań

Selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda ogłosił dziś powołania dla zawodników grających w polskich klubach, którzy wezmą udział w zgrupowaniu w USA i Kanadzie. Po 4,5 roku do kadry wraca Andrzej Niedzielan, a najbardziej zaskakujące jest zaproszenie na wyjazd do Stanów Zjednoczonych dla Huberta Wołąkiewicza z Lechii Gdańsk.

Powołania otrzymało dziesięciu zawodników, którzy uzupełnili kadrę powołaną w piątek .

Szansę występu będzie miał m.in. gracz Korony Kielce - Niedzielan, który ostatni raz biało-czerwoną koszulkę założył w marcu 2006 w spotkaniu z... USA. Dotychczas w reprezentacji zagrał siedemnaście razy i strzelił pięć goli. Więcej o powołaniu Niedzielana ?

Łukasz Mierzejewski, który także w dorosłej reprezentacji kariery nie zrobił (3 mecze), wyróżniał się głównie w kadrach młodzieżowych, z którymi zdobył m.in. mistrzostwo Europy juniorów. Jednym z jego klubów była w przeszłości Lechia Gdańsk, której piłkarzem jest także jeden z zaskakujących kadrowiczów - Wołąkiewicz. Ligowy obrońca nie wyróżniał się niczym szczególnym w meczach "Biało-Zielonych", ale mimo to znalazł uznanie w oczach selekcjonera.

Dodatkowe powołania do kadry:

Bramkarze: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)

Obrońcy: Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Łukasz Mierzejewski (Cracovia Kraków), Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa), Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk)

Pomocnicy: Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Napastnicy: Andrzej Niedzielan (Korona Kielce), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa)

3 października reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Warszawie. 09.10.2010 r. w Chicago o godz. 19:00 (czasu lokalnego) na stadionie Solgier Field zagra z reprezentacją USA. Natomiast 12.10.2010 w Montrealu o godz. 16:00 (czasu lokalnego) na stadionie Saputo reprezentacja zmierzy się z 72. drużyną w rankingu FIFA, z Ekwadorem.

Sensacyjne powołania Smudy - Bartosz Salamon z trzeciej ligi ?

Więcej o: