Zaskakujące powołanie Smudy. Bartosz Salamon w kadrze!

Franciszek Smuda podał listę 13 zawodników z zagranicznych lig, którzy znajdą się w kadrze na najbliższe towarzyskie mecze reprezentacji z USA i Ekwadorem (9 i 12 października). Zaskoczeniem może być powołanie Bartosza Salamona z trzecioligowej włoskiej Foggi.

19-letni pomocnik jest zawodnikiem grającej w Serie A Brescii, ale w tym sezonie został wypożyczony do Foggi, która zmaga się w Serie C1.

Do reprezentacji po długiej przerwie wraca pomocnik Nottingham Forest - Radosław Majewski. Kolejną szansę na występ będzie miał broniący w meczu z Australią Przemysław Tytoń. Smuda nadal w powołaniach konsekwentnie pomija naszych bramkarzy z Wysp Brytyjskich - Łukasza Fabiańskiego i Tomasza Kuszczaka.

Listę piłkarzy z Ekstraklasy powołanych na październikowe spotkania sztab reprezentacji poda po rozegranej w ten weekend 7. kolejce.

Kadra piłkarzy z lig zagranicznych na mecze z USA i Ekwadorem.

Bramkarze: Artur Boruc (AC Fiorentina)|, Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade)

Obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Kamil Glik (Palermo), Michał Żewłakow (Ankaragucu)

Pomocnicy: Rafał Murawski (Rubin Kazań), Bartosz Salamon (US Foggia), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adam Matuszczyk (1 FC Koeln), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Radosław Majewski (Nottingham Forest)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre)

Jacek Zieliński: Ufać, ale pilnować ?

Więcej o: