Reprezentacja Polski. Smuda: Frankowski będzie w kadrze trenował napastników

- Jest taki piłkarz w Polsce, który takie sytuacje ma i je wykorzystuje. To Tomasz Frankowski - powiedział selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda, i ujawnił, że napastnik Jagielloni Białystok może już wkrótce rozpocząć pracę w sztabie trenerskim polskiej kadry.

Jedną z bolączek reprezentacji Polski w zremisowanym 1:1 sobotnim meczu z Ukrainą była nieskuteczność napastników. Polacy wykorzystali tylko jedną z pięciu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Trener Smuda ma nowy pomysł, jak pomóc zawodnikom z linii ataku.

- Jest taki piłkarz w Polsce, który takie sytuacje ma i je wykorzystuje. To jest Tomasz Frankowski. Szkoda, że ma już 35 lat, ale on to potrafi i najprawdopodobniej będzie u mnie trenerem napastników - powiedział selekcjoner w rozmowie z TVP. - Na pewno nauczy jednego czy drugiego, jak w takich sytuacjach należy się zachować - dodał Smuda.

Tomasz Frankowski ma ważny kontakt z Jagiellonią Białystok. W czterech ligowych meczach tego sezonu trzykrotnie trafił do bramki rywali. Według informacji TVP, zawodnik nie zaprzecza, że trener Smuda kontaktował się z nim w sprawie posady w sztabie trenerskim kadry narodowej.

- Iran ma znakomitych piłkarzy - mówi Jerzy Engel ?

Więcej o: