Jagiellonia. Po świetnym meczu Grosicki powołany do kadry i wypożyczony do Arisu

Dwóch zawodników Jagiellonii Białystok: Kamil Grosicki i Tomasz Kupisz zostało powołanych do reprezentacji Polski na towarzyskie spotkania z Ukrainą i Australią w miejsce kontuzjowanych Obraniaka i Mierzejewskiego. Grosicki, po świetnym meczu z Lechem, został wypożyczony do Arisu Saloniki.

Ekstraklasa.tv: Jagiellonia rozbiła Lecha - zobacz akcje Grosickiego >

- "Grosika" nigdy jeszcze nie powoływałem, obserwuję go jednak od początku sezonu i ten chłopak gra super, w pełni zasługuje na szansę - powiedział portalowi Interia.pl Franciszek Smuda. - Chcę też sprawdzić Kupisza i wstawię go raczej do środka drugiej linii, gdyż z powodu kontuzji wypadło mi dwóch pomocników.

Kupisz w pierwszych meczach sezonu jest jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy zespołu z Białegostoku. W ostatni weekend jego fenomenalna bramka dała Jagiellonii wyrównanie w spotkaniu z Lechią. To między innymi dzięki jego dobrej postawie klub z Podlasia po 4. kolejkach jest wiceliderem.

Grosicki w reprezentacji i... Arisie Saloniki

Kamil Grosicki ma natomiast wyrobione nazwisko w polskiej ekstraklasie. Widowiskowo grający 22-latek strzelił ostatnio gola w wygranym meczu z Lechem Poznań (2:0). Prawy pomocnik Jagiellonii przechodzi do Arisu Saloniki, przeciwko któremu zagrał w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej.

Grosicki przekonał do siebie Greków podczas meczów 3. rundy eliminacji do Ligi Europy i teraz na zasadzie wypożyczenia trafi do Grecji na rok - podał eurosport.pl

 

Jak dowiedział się Sport.pl grecki klub zagwarantował sobie również prawo pierwokupu byłego piłkarza Legii. Cena jaką Aris będzie musiało zapłacić za Grosickiego wynosi milion euro.

"Tak nie może być!" - Jagiellonia rozbiła mistrza Polski! ?

Więcej o: