Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

FIFA może zająć się konfliktem Rogera i AEK Ateny

PRZEGLĄD PRASY. Roger Guerreiro, który rozegrał 22. mecze w reprezentacji Polski, zdradza w wywiadzie dla ?Super Expressu? powody swoich problemów w klubie: - Prezes zapytał, czy zgodzę się na obniżkę kontraktu. Kiedy odmówiłem, dowiedziałem się, że zostaję odsunięty od drużyny - opowiada były piłkarz Legii Warszawa, który zapowiada, że sprawą może się zająć nawet FIFA.

Roger nie gra w klubie z Aten od stycznia, gdy prezes zaproponował mu obniżkę. - Na koniec usłyszałem: "jak zmienisz zdanie i zgodzisz się na niższą pensję, to następnego dnia wracasz do treningów z zespołem" - wspomina piłkarz, który deklaruje, że nie pójdzie na żadne ustępstwa i jeśli zajdzie taka konieczność, to zgłosi sprawę do FIFA.

Pomocnik zdradza, że jego menedżer negocjuje z władzami klubu i ma nadzieję na osiągnięcie porozumienia do końca okienka transferowego. - Jeśli nie, będę musiał oddać sprawę do FIFA i wygraną mam w kieszeni. Zaległości finansowe, odsunięcie bez powodu od drużyny - takich rzeczy FIFA nie akceptuje. Nie chcę szkodzić klubowi, wyrok FIFA oznaczałby dla AEK poważne tarapaty i dlatego jeszcze czekam - powiedział Roger.

Były reprezentant Polski przyznał, że interesuje się nim kilka klubów z Europy, USA i krajów arabskich. Marzy także o powrocie do kadry: - Chcę zagrać na dwóch wielkich imprezach rozgrywanych u mnie w domu, czyli na polskim Euro 2012 i na brazylijskim mundialu 2014 - deklaruje Roger.

Decydujące dwa tygodnie Łukasza Fabiańskiego ?

Więcej o: