Kameruńska prasa: Polska - Kamerun meczem drużyn szukających nowego ducha

Kamerun ma masę problemów. Bez stałego trenera i ducha walki przystąpi do meczu z Polską, w której nastroje są podobne. Obie ekipy traktują ten mecz jako początek drogi ku odbudowie swojego morale - pisze środowe wydanie Cameroon Tribune, który przedstawia Polskę jako gospodarza Euro 2010...

Po słabym występie na mistrzostwach świata Kamerun zmuszony jest do budowania reprezentacji od nowa. I nie chodzi tu o nazwiska piłkarzy. Podstawowym problemem ekipy Nieposkromionych Lwów jest brak stałego trenera - Jacques Songo, były świetny bramkarz jest tylko tymczasowym szkoleniowcem kadry. Poza tym w zespole z Afryki zanikła chęć do wygrywania meczów. Mecz z Polską ma zrodzić nowego ducha walki oraz wiarę we własne możliwości, która została utracona po fatalnym mundialu.

Kameruńska prasa podkreśla, że Polacy są w podobnych nastrojach do ich rodaków. Cameroon Tribune przytacza kompromitującą porażkę 0:6 z Hiszpanią.

Dudka: znam Kameruńczyków, choć są bez trenera nie opuszczą

- Władze polskiego związku postanowiły powołać na stanowisko trenera Polaka. Wszystko po ty by odbudować zespół po nieudanych eliminacjach do mundialu. Franciszek Smuda ma przede wszystkim za zadanie wskrzesić wewnętrznego ducha rywalizacji w zespole - pisze dziennik. Po czym dodaje: - Gospodarz Euro 2010 chce odzyskać zaufanie swoich kibiców - jak widać po datowaniu najważniejszej imprezy piłkarskiej na Starym Kontynencie, europejskie realia piłkarskie pozostają tajemnicą dla największej gazety w Kamerunie.

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę! ?

Więcej o: