Franciszek Smuda: Smolarek może mieć ciężko

PRZEGLĄD PRASY: Trener reprezentacji Polski zapytany przez Przegląd Sportowy o brak Euzebiusza Smolarka w kadrze na mecz z Kamerunem, powiedział, że napastnikowi może być ciężko nawet o miejsce w składzie Polonii. Powołanie otrzymał jego kolega z warszawskiego zespołu Daniel Gołębiewski.

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę ?

Gołębiewski nie znalazł się w pierwszym składzie piątkowego meczu Polonii z Gornikiem Zabrze (2:0), ale był najlepszym strzelcem warszawskiego zespołu w poprzednim sezonie. Po przerwie zastąpił kontuzjowanego Artura Sobiecha i jego miejsce awaryjnie zajął w kadrze. Smolarek wszedł na boisko na ostatni kwadrans, ale niczym się nie wyróżnił.

- Tak pytacie o tego Smolarka, o jego szanse na zostanie gwiazdą ligi, a ja mogę powiedzieć tylko tyle, że w składzie są przecież jeszcze Sobiech i Gołębiewski. Żeby się nagle nie okazało, że Ebiemu będzie ciężko wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie - powiedział Smuda.

Smolarek, który w reprezentacji zagrał 43 mecze, po Euro 2008 znalazł się na zakręcie kariery. Nie poradził sobie w angielskim Boltonie, przez kilka miesięcy nie miał klubu, a ostatnio grał w greckiej Kavali, z którą kontrakt rozwiązał miesiąc temu.

Pierwszy trening reprezentacji Polski ?

Więcej o: