Sparingi kadry Smudy: Grecja, Turcja, może też Rosja i Urugwaj...

Wiadomo już, że 29 marca przyszłego roku piłkarze Franciszka Smudy zagrają na wyjeździe z Grecją. Trzy albo cztery dni wcześniej rywalem Polaków będą prowadzeni przez Guusa Hiddinka Turcy.

Reprezentacja Polski od lat nie miała tak wielu tak mocnych sparingpartnerów. 11 sierpnia w Szczecinie zmierzy się z Kamerunem. Afrykański uczestnik mundialu przysłał do PZPN listę zawodników - są na niej m.in. Samuel Eto'o z Interu Mediolan, Benoit Assou Ekotto z Tottenhamu i Stephane Mbia z Olympique Marsylia. Na liście były dwa puste miejsca - brakowało nazwisk... trenera i jego asystenta. Po zwolnieniu Francuza Paula Le Guena (Kamerun nie wyszedł z grupy) tamtejsza federacja nie wybrała następcy.

We wrześniu Polska zmierzy się z Ukrainą (4, w Łodzi) i kolejnym uczestnikiem mundialu - Australią (7, w Krakowie). W październiku kadrę czekają dwa mecze w USA. Dziewiątego w Chicago zespół Smudy zagra z Amerykanami, a trzy dni później rywalem będzie Ekwador bądź Salwador. Mało prawdopodobne jest spotkanie z Meksykiem.

W listopadzie, na inaugurację stadionu w Poznaniu, Polska zagra prawdopodobnie z Rosją. Rywale jeszcze nie potwierdzili przylotu, ale ich selekcjoner Holender Dick Advocaat jest bardzo zainteresowany i chętnie przywiezie najsilniejszy skład. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach. Gdyby Rosjanie odmówili, być może do Poznania przyjedzie czwarta drużyna świata - Urugwaj. Negocjacje trwają. Przylot drużyny Oscara Tabareza z najlepszym piłkarzem mundialu Diego Forlanem kosztowałby około 200 tys. euro. Numerem jeden w listopadowym terminie są jednak Rosjanie.

W grudniu kadra w krajowym składzie poleci na zgrupowanie - prawdopodobnie do Turcji. Nie wiadomo jeszcze, z kim zagra, ale rywal również nie wystawi zawodników z zagranicznych klubów, bo to nie jest termin FIFA.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie rywalem Polaków w pierwszym sparingu w 2011 roku (9 lutego). Spotkanie na pewno rozegrane zostanie poza krajem, Smudzie zależy na grze z drużyną europejską.

25 lub 26 marca Polacy zagrają w Turcji, a 29 marca - w Grecji. To drugie spotkanie jest już potwierdzone, ze stroną turecką trwają ostatnie ustalenia. Trener Guus Hiddink jest wielkim zwolennikiem gry z Polakami, bo chce sprawdzić swoich piłkarzy przed meczem eliminacji Euro 2010 z Austrią.

Na czerwiec 2011 roku szykowany jest wyjazdowy mecz ze Szwajcarią prowadzoną przez Ottmara Hitzfelda, a później dwa mecze w kraju. 7 czerwca ma być otwarcie stadionu w Gdańsku - być może przyjadą Francuzi.

6 września, w Warszawie, na otwarcie Stadionu Narodowego, przyjedzie reprezentacja Niemiec.

200 000

euro musiałby zapłacić PZPN za sparing z Urugwajem

Koscielny ciągle otwarty na rozmowy - z Polską  ?

Więcej o: