Reprezentacja. "Hiszpańska lekcja futbolu" - polska prasa po meczu

Polskie gazety po wtorkowym blamażu polskiej reprezentacji w meczu z Hiszpanią, mówią jednym tonem: "Hiszpanie nawet w towarzyskim meczu byli dla biało-czerwonych jak surowy nauczyciel, który postanowił ukarać niepokornego ucznia" - podobne komentarze jak ten z "Przeglądu Sportowego" możemy znaleźć w większości tytułów.

Gazeta Wyborcza - "Korrida w Murcji"

Mistrzowie Europy i faworyci mundialu pokazali wczoraj reprezentacyjnym piłkarzom Franciszka Smudy, jak się gra w piłkę nożną.

Hiszpanie wymieniali podania jakby w butach mieli magnesy przyciągające najnowszy produkt adidasa - futbolówkę jabulani. Pozbywali się jej trzy razy szybciej i zdecydowanie dokładniej niż chaotyczni i stanowiący dla nich tło, w dodatku niezbyt wyraźne, Polacy. W 12. i 13. minucie polskim piłkarzom zakręciło się w głowach, a gdzie jest piłka zorientowali się dopiero, gdy Tomasz Kuszczak wyciągał ją z siatki po strzałach Villi, a potem Silvy. Całą relację bezpośrednio z Murcii - czytaj na Sport.pl ?

Polska the Times - "Hiszpańska lekcja futbolu"

Reprezentacja Hiszpanii w ostatnim sprawdzianie formy przed wyjazdem na finały mistrzostw świata do RPA pokonała w Murcji Polskę 6:0. Mistrzowie Europy w dwie minuty strzelili nam dwa gole, a później mogli bawić się piłką i choć oszczędzali siły na grę w mundialu, to w drugiej połowie cztery razy trafili do siatki.

Franciszek Smuda wzoruje się właśnie na Hiszpanach. System gry mamy taki sam jak oni, czyli 4-3-3, lecz wykonanie, niestety, już zupełnie inne. W naszej drużynie próżno szukać takich geniuszy futbolu jak chociażby Andrés Iniesta. Skrzydłowy FC Barcelona grał tylko 40 minut i asystował przy dwóch pierwszych trafieniach gospodarzy, a jego podania do partnerów były tak precyzyjne, że wręcz grzechem byłoby ich nie wykorzystać.

Przegląd Sportowy - "Dostali lekcję hiszpańskiego"

Mistrzowie Europy nie mieli wczoraj litości dla reprezentacji Polski. Hiszpanie nawet w towarzyskim meczu byli dla biało-czerwonych jak surowy nauczyciel, który postanowił ukarać niepokornego ucznia.

Mimo buńczucznych zapowiedzi naszego selekcjonera, który przekonywał, że jego wybrańcy nie pękną przed gwiazdami Realu Madryt i Barcelony, przekonaliśmy się wczoraj jak wiele dzieli nas od czołowych drużyn świata.

Super Express - "Polacy na kolanach"

To był pogrom. Reprezentanci Polski przed meczem z Hiszpanią zapowiadali, że nie przestraszą się gwiazd Realu Madryt i Barcelony. Nic z tego. We wczorajszym spotkaniu w Murcii wystraszonych Polaków i mistrzów Europy dzieliło kilka klas, a mecz mógł zakończyć się jeszcze wyższą porażką niż "tylko" 0:6.

Fakt - "Hiszpanie dali nam łupnia"

Reprezentanci Polski mieli powód, żeby dokopać Hiszpanom. Choćby za to, że aktualni mistrzowie Europy i faworyci mundialu traktowali ich przed meczem z aroganckim lekceważeniem. Niestety, biało-czerwoni za mało jeszcze potrafią, żeby mogli się zemścić psując Hiszpanom ich pożegnanie z kibicami przed odlotem do RPA.

"Polska chciała wyjechać już w połowie" - piszą z kolei w Hiszpanii ?