Reprezentacja. Świetny Mierzejewski, Nowak na dwóję - Sport.pl ocenia Polaków

Polacy w meczu z Serbią zaprezentowali się jeszcze lepiej niż w pojedynku z Finlandią. Czwórkę otrzymało pięciu zawodników, między innymi Adrian Mierzejewski i Jakub Błaszczykowski. Najsłabiej wypadł Dawid Nowak.

Noty w meczu z Serbią (skala 1-6)

Łukasz Fabiański 4- - pewny powrót do reprezentacji. Nie popełnił żadnego błędu, raz tylko piłka wypadła mu z rąk, ale bez żadnych konsekwencji. Dał drużynie spokój, dokładnie wznawiał akcje.

Łukasz Piszczek 4- - w defensywie nie miał dużo pracy, uczestniczył w akcjach ofensywnych, coraz pewniej buduje swoją pozycję na prawej obronie

Kamil Glik 4 - pewny, ofiarnie rzucał się Serbom pod nogi, asekurował kolegów. Był zawsze tam gdzie trzeba, wygrał sporo pojedynków

Grzegorz Wojtkowiak 3+ - sprawdził się w środku, przyzwoicie zagrał na prawej obronie, przegrał kilka pojedynków z serbskimi gwiazdami, ale nie tylko jemu to się zdarzało. Poprawny występ

Maciej Sadlok 3 - za mało aktywny w grze do przodu, lewa obrona to nie jest jego miejsce na boisku. Zdecydowanie lepszy w środku.

Dariusz Dudka 3+ - gdyby do końca grał w środku, nota byłaby wyższa, bo dużo widział i celnie podawał. Po przejściu na lewą obronę popełnił za dużo błędów, których Serbowie - na szczęście - nie wykorzystali. Lewy obrońca pilnie reprezentacji potrzebny!

Sławomir Peszko 3 - nierówny występ. Kilka prób rajdów, indywidualnych pojedynków i niezłych podań, a później długie chwile, kiedy był niewidoczny.

Adrian Mierzejewski 4 - świetna gra polonisty, mnóstwo dobrych decyzji, celnych podań. Zabrakło strzałów.

Jakub Błaszczykowski 4- - Kuba chciał być wszędzie na boisku, robić wszystko. Kiwać, strzelać, podawać. Było z tego niezłe zamieszenie. Za mało celnych strzałów.

Robert Lewandowski 3- - za mało wygranych pojedynków z serbskimi obrońcami, za mało strzałów. Na grząskim boisku nie mógł wykorzystać swojego atutu - szybkości z piłką przy nodze. Kiedy się rozpędzał i wychodził do prostopadłych podań, piłka stawała w kałuży.

Dawid Nowak 2 - słaby występ, przez pierwsze 40 minut kompletnie niewidoczny i zagubiony na boisku jakby nie wiedział, co ma robić z lewej strony ataku.

Reacja Z Czuba z meczu Polska - Serbia ?

Więcej o: