Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Kuszczak: Ferguson nie wyobraża sobie mojego odejścia

PRZEGLĄD PRASY. - Powiedziałem Fergusonowi, że jeśli nie jestem potrzebny, znajdę sobie nowy klub. Odpowiedział: Nie wyobrażam sobie twojego odejścia. O reprezentacji i coraz większych szansach na grę w pierwszym składzie Manchesteru United opowiada dziennikowi Polska The Times Tomasz Kuszczak.

Kuszczak przyznał w wywiadzie, że jego rola rezerwowego w Manchesterze United jest nietypowa. - Jestem rezerwowym często wykorzystywanym, choć oczywiście chciałbym grać więcej - mówi. Polski bramkarz wie, że musi być cierpliwy i cały czas czeka na swój czas na Old Trafford.

Według Kuszczaka, Manchester po odejściu Bena Fostera nie chce sprowadzać nowego bramkarza. Polak miał sam zapytać menedżera Czerwonych Diabłów czy ten chce, żeby opuścił klub. Sir Alex Ferguson odparł: "Nie wyobrażam sobie twojego odejścia". Jeśli za rok Manchester sprowadzi bramkarza z wielkim nazwiskiem w miejsce Edwina van der Sara, Kuszczak będzie mógł odejść. Polski bramkarz nieskromnie przyznaje: "Oferty nie są żadnym problemem".

Kuszczak nie wie jeszcze czy jest numerem jeden w bramce reprezentacji Smudy. W kadrze na razie trwa selekcja i nikt jeszcze nie może być pewny gry w mistrzostwach Europy. Bramkarz ManU zaznaczył jednak stanowczo że "u poprzedników tak nie było." Tym samym, w wywiadzie wraca do konfliktu z Leo Beenhakkerem.

- To on mnie obrażał (...) Ja byłem zawsze zrównoważony, a trener potrafił mnie na treningu nawyzywać. (...) Potem otwieram gazetę, jedną, drugą i czytam, że to ja jestem arogancki - żali się reprezentant Polski.

Polska reprezentacja przygotowuje się w Austrii do meczu towarzyskiego z zespołem Serbii. Relacja ze spotkania z czuba i na żywo w Sport.pl w środę od 20.

Kadra Smudy: Prawy do lewego przesuń się kolego - czytaj tutaj ?