Ligue 1. Fernandez nietypowo nagrodził swoich zawodników

Trener Auxerre Jean Fernandez nagrodził swoich zawodników za wspaniałą postawę w obecnym sezonie i zaprosił swoich zawodników przed ostatnim meczem sezonu na ... pizzę. Auxerre, które liczy zaledwie 45 tys. mieszkańców ma duże szanse by w przyszłym sezonie występować w Lidze Mistrzów lub jej eliminacjach. Fernandez w niedzielę został wybrany najlepszym trenerem Ligue 1 przez swoich kolegów po fachu.

- Trener nic nie znaczy bez wsparcia swoich zawodników. Tak nam powiedział. Podziękował i pogratulował nam i stwierdził, że jego nagroda jest także naszą - powiedział Reutersowi Olivier Sorin, bramkarz Auxerre. Zaoferował nam pizzę z tiramisu na lunch w środę, więc spóźniliśmy się trochę na trening.

Auxerre, które raz było mistrzem Francji - w roku 1996- może nawet zagrać automatycznie w Lidze Mistrzów, jeśli wygra z Souchaux, a Lyon który podejmuje spadkowicza Le Mans oraz Lille, które gra na wyjeździe z Lorient, przegrają.

- Nasz los nie jest już tylko w naszych rękach. Nie mogę sobie wyobrazić, by Lyon przegrał u siebie z Le Mans.

Jeśli nawet Auxerre nie uda się zająć miejsca gwarantującego start o Ligę Mistrzów to z pewnością wystąpią w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

- Niektóre wielkie kluby mają sporo pieniędzy, ale nie przekłada się to na wyniki na boisku. Na początku sezonu nikt nie postawiłby na nas nawet centa, a my sprawiliśmy wszystkim psikusa i zagramy w europejskich pucharach- zakończył Sorin.

W tabeli przed ostatnią kolejką Lille ma dwa punkty przewagi nad Auxerre, Lyon jeden, a wyprzedzić zespół Jelenia może jeszcze Montpellier, które ma dwa punkty mniej.

Więcej o: