Reprezentacja Polski. Nareszcie biało - czerwoni

W nadchodzącym meczu towarzyskim z Finlandią (29 maja), piłkarze reprezentacji Polski zagrają w biało - czerwonych strojach. Stroje polskich zawodników, w których wystąpili w marcu w meczu z Bułgarią wywołały wiele kontrowersji. Nowe koszulki podopiecznych Smudy powstały z... plastikowych butelek

Koszulki reprezentacyjne, w których zagrali podopieczni Franciszka Smudy w wygranym 2:0 meczu z Bulgarią, barwami przypominały bardziej stroje księstwa Monako niż Polski. Dominującym kolorem był granatowy, a biały i czerwony pojawił się wyłącznie na rękawach, ale w odwrotnej kolejności.

Nowe stroje Nike są biało - czerwone, wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu. Do wyprodukowania jednej koszulki potrzebne było 8 butelek plastikowych po wodzie. Z tego samego tworzywa uszyte są stroje reprezentacji Brazylii.

Biało - czerwone koszulki, jak podaje Agnieszka Różycka z firmy Nike, wyposażone są w nowoczesną technologię Nike Zoned Cooling, która ciepło powstające w kluczowych miejscach ciała zawodnika odprowadza na zewnątrz, co wpływa bezpośrednio na większą wydolność piłkarzy.

Do wykonania paneli wentylacyjnych wykorzystana została technologia laserowa. Jej precyzja pozwoliła stworzyć mikrootwory o średnicy 3, 2,5 i 1 milimetra. Niewielkie dziurki z boku i na tyle koszulki, oraz na spodenkach zwiększają wentylację i pomagają odprowadzać pot.

Wprowadzenie nowych koszulek, wcale nie kończy żywota kontrowersyjnych granatowych strojów. Pozostaną one jako komplet rezerwowy na mecze wyjazdowe.

Smuda: Skończmy już temat koszulek! Polska zagra z Hiszpanią

Więcej o: