Polacy za granicą. Obraniak razem z Jeleniem w LM?

Auxerre zamierza latem kupić z Lille reprezentanta Polski Ludovica Obraniaka podał magazyn ?France Football?.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Prestiżowe pismo pół numeru poświęciło możliwym transferom w lidze francuskiej w letnim okienku. Obraniak ma być priorytetem dla Auxerre. Piłkarza reprezentacji Polski, występującego obecnie w Lille zna dobrze trener Jean Fernandez. To właśnie u niego, w 2002 roku Obraniak zadebiutował w lidze francuskiej jeszcze w barwach swojego poprzedniego klubu - FC Metz.

Reprezentant Polski od początku sezonu deklaruje, że chce odejść z Lille, bo klub nie zgodził się dać 25-letniemu pomocnikowi podwyżki. Kontrakt Obraniak kończy się w czerwcu 2011 roku. Latem Lille ma praktycznie ostatnią szansę, by zarobić cokolwiek na transferze tego zawodnika. Czy jednak sprzeda swojego pomocnika rywalowi z Francji?

W tym sezonie Obraniak mimo że nie odegrał znaczącej roli, to zagrał 25 meczów w Ligue 1. Strzelił 3 gole. Znacznie lepiej powodziło mu się w poprzedniej edycji rozgrywek, kiedy w 33 spotkaniach zdobył 9 goli. Samo Lille spisuje się nadspodziewanie dobrze. Ma szansę na występ w Lidze Mistrzów. Zajmuje trzecią pozycję tracąc pięć punktów do drugiego w tabeli Auxerre. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki.

"France Football" poświęciło też osobny artykuł na temat Ireneusza Jelenia. Jeden z najlepszych strzelców ligi francuskiej, który w tym sezonie zdobył 13 goli zdaniem gazety zostanie w dotychczasowym klubie, a to dlatego, że Auxerre najprawdopodobniej zakwalifikuje się do rozgrywek Ligi Mistrzów. "FF" podkreśla, że Polak świetnie czuje się w Burgundii, przymyka się w nim oko na jego problemy zdrowotne, no i Jeleń naprawdę nieźle zarabia - 200 tys. euro brutto miesięcznie (dla porównania pensja Claude'a Makelele w PSG wynosi 275 tys. euro brutto).

Magazyn, nie zająknął się na temat przyszłości w Auxerre Dariusza Dudki. Ten reprezentant Polski gra ostatnio w pierwszym składzie, ale tylko dlatego, że kontuzjowany jest Delvin Ndinga. Były piłkarz Wisły Kraków zapowiedział na łamach "Gazety Wyborczej" i Sport.pl, że chciałby opuścić Francję i przenieść się do Bundesligi.

Dwa gole Jelenia w meczu z Tuluzą ?

Więcej o: