Polacy za granicą. Majewski nie zagra w barażach o Premier League?

Na dwie kolejki przed końcem rywalizacji w lidze Championship Nottingham Forest Radosława Majewskiego jest trzecie, i ma zapewniony udział w barażach o Premier League. Nie wiadomo jednak, czy Polak w nich wystąpi. - On może być dla nas kluczowym zawodnikiem. Ale nie musi nim być, jeżeli sprawa jego kontraktu nie zostanie rozwiązana - mówi trener Billy Davies.

Radosław Majewski jest wypożyczony z Polonii Warszawa do końca sezonu. Angielski klub ma prawo pierwokupu za 1,5 miliona euro. 23-letni Polak się sprawdził, i trener Billy Davies od dawna nalega na podpisanie z nim stałego kontraktu. Sprawa się jednak przeciąga, co według szkoleniowca Nottingham może negatywnie wpłynąć na mentalność Majewskiego.

Davies miał nadzieję, że zawodnik i jego menedżer dogadają się z klubem w zeszłym tygodniu, jednak do tego nie doszło. Mimo to, na mocy umowy z Polonią, Majewski może zagrać. - Z tego co mi wiadomo, obecna umowa pozwala mu zagrać. Nic mi nie wiadomo, żeby było inaczej - potwierdza Davies. Ma jednak inne obawy i będzie bacznie obserwował Polaka. - On może być dla nas kluczowym zawodnikiem. Ale nie musi nim być, jeżeli sprawa jego kontraktu nie zostanie rozwiązana. Muszę być przygotowany na sytuację, że Radek nie zagra. Nie chodzi mi wyłącznie o formę fizyczną, ale także o stronę związaną z czynnikami mentalnymi - wyjaśnia Davies.

- Nadszedł czas, aby zrozumieć, że kiedy zaczyna się play-off, to to nie jest kolejny mecz ligowy, to czas na inną mentalność. To czas kiedy siła psychiczna będzie na pierwszym miejscu - zakończył trener Forest.

Na boisko wraca Marcin Wasilewski ?

Więcej o: