Ekstraklasa. Borussia składa ofertę Lewandowskiemu

Przegląd prasy. Jeszcze dziś lub jutro szefowie Borussii Dortmund będą rozmawiać z Robertem Lewandowskim w sprawie jego kontraktu w czwartym zespole Bundesligi - informuje środowy "Przegląd Sportowy". Napastnik Lecha może liczyć nawet na 1,5 miliona euro rocznie.

Bramki Lewandowskiego i nie tylko obejrzysz na Ekstraklasa.tv ?

Co ciekawe, prezes klubu z Zagłębia Ruhry Hans-Joachim Watzke i dyrektor sportowy Michael Zorc postanowili najpierw dojść do porozumienia z zawodnikiem i dopiero wówczas wysłać oficjalną propozycję transferu Lechowi. Oferta kontraktu według "Przeglądu Sportowego" może opiewać nawet na 1,5 miliona euro rocznie.

- W Dortmundzie nikt już nie ukrywa, że Lewandowski jest głównym celem transferowym na koniec sezonu - mówi dziennikarz gazety "Ruhr Nachrichten" Sascha Fligge. - Trener i działacze dobrze wypowiadają się o polskim napastniku. Reklamę robi mu też Jakub Błaszczykowski, który specjalnie zostaje po treningach, żeby opisywać dziennikarzom jego zalety - dodaje.

- To najciekawszy piłkarz, jaki występuje w polskiej lidze. Obserwujemy go od dłuższego czasu i jesteśmy przekonani, że idealnie pasowałby do naszej drużyny - powiedział we wtorek "Przeglądowi Sportowemu" dyrektor sportowy BVB.

Pod wrażeniem Lewandowskiego jest również trener Jurgen Klopp. - Takiego napastnika szukamy. Potrzebujemy kogoś, kto będzie pasować do Lucasa Barriosa. Szukamy zawodnika, który nie tylko czeka w polu karnym, ale potrafi też kiwać, strzelić z dystansu lub dograć dobrą piłkę. Lewandowski te wymagania spełnia.

Doniesień transferowych nie chciał skomentować menedżer zawodnika Cezary Kucharski. W tej sprawie na razie się nie wypowiadam, bo to nie pomoże ani mi, ani Robertowi - powiedział gazecie. Nie zaprzeczył jednak, że szefowie Borussi chcą do końca tygodnia wiedzieć, jaką decyzję podejmie napastnik Lecha.

Bezsilność panuje w Cracovii - mówi Radosław Matusiak ?

Więcej o: