Polacy za granicą. Ambitne reprezentacyjne cele Rogera Guerreiro

PRZEGLĄD PRASY. - Mam teraz dwa cele. Poprowadzić reprezentację Polski na Euro 2012 i dwa lata później na mundialu w Brazylii, który będzie dla mnie wyjątkowy - mówi Roger Guerreiro w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Transfer Rogera Guerreiro z Legii do AEK Ateny został uznany przez greckich dziennikarzy za jeden z pięciu najbardziej nieudanych w 2009 roku. Brazylijczyk z polskim paszportem widzi swoją przyszłość w jasnych barwach. - Rozmawiałem z trenerem parę razy, pytałem czy powinienem poszukać sobie innego klubu, ale zapewnia, że jestem mu potrzebny. W Polsce też potrzebowałem trochę czasu na adaptację - mówi Roger.

Guerreiro cały czas wierzy, że powróci do formy i do reprezentacji Polski. - Rozmawiałem z Franciszkiem Smudą w cztery oczy i nie powiedział, że ze mnie rezygnuje, chwalił nawet moje umiejętności - mówi.

To właśnie powrót do kadry jest najważniejszym celem Rogera. - Mam dwa cele. Poprowadzić reprezentację Polski na Euro 2012 i dwa lata później na mundialu w Brazylii, który będzie dla mnie wyjątkowy - zapewnia były gracz Legii.

W nowym klubie zadebiutował Tomasz Cywka ?

Więcej o: