Były reprezentant Polski szczerze o odejściu Lewandowskiego

Robert Lewandowski jeszcze nie podjął oficjalnej decyzji dotyczącej dalszej gry w narodowych barwach. Na łamach "Przeglądu Sportowego" Kamil Kosowski, były reprezentant Polski, wskazał, że być może jest przed nami idealna szansa na zbudowanie kadry od nowa.
,Mecz barazowy eliminacji MS Polska - Albania
Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 2014 roku nie zagra na wielkim turnieju. W finale baraży o mundial Biało-Czerwoni przegrali ze Szwecją 2:3. W takie rozstrzygnięcie tuż po meczu nie mógł uwierzyć Robert Lewandowski. Na Instagramie opublikował post z piosenką "Time to say goodbye", stąd wielu kibiców myślało, że kapitan kadry żegna się z grą w narodowych barwach. Później w rozmowie z TVP Sport Lewandowski wyjaśnił, iż nie była to żadna deklaracja. 

Zobacz wideo Kosecki: Nie było słabego punktu w meczu ze Szwecją!

Szansa dla innych. "Urban ma czas, żeby sprawdzić większą liczbę piłkarzy"

Lewandowski dał do zrozumienia, że potrzebuje trochę czasu na podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości w reprezentacji Polski. W czerwcu przed podopiecznymi Jana Urbana mecze towarzyskie, a jesienią gra w dywizji B Ligi Narodów. 

Wielu osobom trudno wyobrazić sobie reprezentację Polski bez Lewandowskiego - i to tym bardziej że 37-latek pod wodzą Urbana ma dużą przyjemność z gry w kadrze. Kamil Kosowski, 52-krotny reprezentant Polski podkreśla z kolei, że być może trzeba myśleć o tym, by dawać szanse gry innym. Napisał to w cyklu komentarzy "Trafił Kosa na piłkę".

"Rzeczywiście powstaje pytanie, co się stanie, gdy zakończy grę dla kadry narodowej. Z drugiej strony podkreślam to, o czym mówię od dawna - to szansa dla innych. Dla wszystkich: selekcjonera, sztabu, zawodników, następców. Na to, żeby zbudować drużynę od nowa. Niby jest dywizja B, ale to nie będą łatwe spotkania. Mogą być nawet trudniejsze niż z najlepszymi. Urban, pokazując, że chce grać ofensywnie, ma czas, żeby sprawdzić większą liczbę piłkarzy" - pisze Kosowski w "Przeglądzie Sportowym".

"Młodzież u Jurka Brzęczka szaleje. Być może to jest ten moment, by przeprowadzić konkretną zmianę pokoleniową, o której planach słyszymy od lat" - dodaje. 

Świetne statystyki "Lewego" w reprezentacji Polski

Dotychczas Lewandowski rozegrał w reprezentacji Polski 165 meczów i strzelił 89 goli. Jest rekordzistą pod względem występów w narodowych barwach oraz liczby zdobytych bramek.

Czytaj także: Niebywałe, co zrobił trener Bayernu. "Miał 0,00... proc. szans"

Tuż po spotkaniu ze Szwecją kibice prosili go o to, by kontynuował grę w kadrze do Euro 2028. Pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest szansa, by to nastąpiło. Wieku się nie oszuka, a w sierpniu Lewandowski skończy już 38 lat.

Więcej o: