Stało się. Reprezentant Polski pobił legendarny rekord

Jakub Kiwior zadebiutował w reprezentacji Polski w czerwcu 2022 roku i od tamtej pory nie stracił miejsca w podstawowym składzie, stał się liderem formacji defensywnej. Selekcjoner Michał Probierz postawił na niego również w trzecim spotkaniu fazy grupowej Euro 2024 z Francją. Tym samym 24-latek pobił rekord Jana Urbana.

Reprezentacja Polski rozpoczęła spotkanie z Francją z kilkoma zmianami w składzie w stosunku do poprzedniego meczu Euro z Austrią. Wojciecha Szczęsnego zastąpił w bramce Łukasz Skorupski, w środku pola pojawił się Jakub Moder, natomiast tuż za plecami Roberta Lewandowskiego mamy duet Piotr Zieliński - Kacper Urbański. Ten drugi wraca do podstawowego składu po świetnym występie z Holandią, po którym zebrał mnóstwo pozytywnych opinii. Probierz nie zdecydował się jednak zmienić linii defensywnej.

Zobacz wideo Pudzian dotarł do Dortmundu, polscy kibice podzieleni. Sceny w Niemczech!

Jakub Kiwior przeszedł do historii. Pobił rekord legendarnego Jana Urbana

Tym samym mamy okazję po raz kolejny zobaczyć na boisku Jana Bednarka, Pawła Dawidowicza oraz Jakuba Kiwiora. Ten ostatni ustanowił właśnie nowy rekord, gdyż zagrał w 26. meczu z rzędu w podstawowym składzie reprezentacji Polski. Pobił zatem wynik Jana Urbana, który w latach 1987-89 zanotował 25 takich spotkań.

24-letni obecnie Kiwior zadebiutował w reprezentacji Polski za kadencji Czesława Michniewicza - 11 czerwca 2022 roku w spotkaniu z Holandią (2:2). Od tamtej pory nie stracił miejsca w składzie i był podstawowym graczem choćby na mistrzostwach świata w Katarze. Następca Michniewicza Fernando Santos również nie zdecydował się zastąpić obrońcy, a podczas jego kadencji zanotował dotąd jedynego gola w kadrze w meczu z Niemcami (1:0).

Niebawem będzie miał okazję, by poprawić ten wynik. Polacy zmierzą się przecież we wrześniu w zmaganiach Ligi Narodów - najpierw ze Szkocją (5 września), a potem z Chorwacją (8 września). Ich rywalem będą również Portugalczycy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.