Aż zawrzało we Francji przez Mbappe! "Jak przegramy z Polską, wracajmy do domu"

Już we wtorek o 18:00 reprezentacja Polski zagra ostatni mecz na Euro 2024. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Francja. Mecz będzie miał wysoką stawkę dla podopiecznych Didiera Deschampsa, którzy mogą zająć każde z pierwszych trzech miejsc w grupie. Końcowa pozycja decyduje o skali trudności w 1/8 finału. Tamtejsze media zwróciły uwagę na ważny szczegół. Chodzi o Kyliana Mbappe i Ousmane'a Dembele.

Porażka Francji z Polską i remis lub wygrana Austrii w meczu z Holandią wydają się bardzo mało prawdopodobne, ale jednak są możliwe. W takim przypadku Francja mogłaby spaść nawet na 3. miejsce w grupie.

Zobacz wideo Grosicki wspomina reprezentacyjną karierę! "Najpiękniejszy gol w karierze"

Mbappe i Dembele zagrożeni zawieszeniem. Co zrobi Deschamps?

Od końcowej pozycji w tabeli zależy, z kim Francja zagra w 1/8 finału. Obecnie trzecia drużyna z grupy D grałaby ze zwycięzcą grupy C (na ten moment jest to Anglia). Wygrany "polskiej" grupy ma już dużo łatwiej, bo zagra z drugim zespołem grupy F (obecnie Turcja). Założenie jest takie, że najlepsza drużyna danej grupy ma mieć w kolejnej rundzie łatwiej. Zespół, który awansuje z trzeciego miejsca, prawie zawsze będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem.

Z tego powodu wiele wskazuje na to, że Francja nie da szansy rezerwowym w ostatnim meczu fazy grupowej. "Le Parisien" informował na przykład, że od pierwszej minuty z Biało-Czerwonymi zagra Kylian Mbappe.

"L'Equipe" zwraca jednak uwagę na możliwe zawieszenia przed rundą pucharową. Zagrożonych wykluczeniem na mecz 1/8 finału jest dwóch piłkarzy reprezentacji Francji.

"Kylian Mbappe i Ousmane Dembele otrzymali żółte kartki w pierwszym meczu Francji na mistrzostwach Europy przeciwko Austrii. Zostaną zawieszeni, jeżeli we wtorkowym meczu przeciwko Polsce znów zostaną ukarani" - pisze "L'Equipe".

Czy Didier Deschamps weźmie pod uwagę głos niektórych ekspertów i kibiców i jednak zrezygnuje z Mbappe i Dembele? Reprezentacja Francji nawet bez tej dwójki będzie zdecydowanym faworytem spotkania. "Kolejny dobry powód, żeby nie wystawiać Mbappe. Jeżeli bez niego nie będziemy umieli wygrać z Polską, to wracajmy do domu" - stwierdza jeden z francuskich kibiców.

Innym dobrym powodem, żeby zrezygnować z Mbappe, jest kontuzja nosa, której doznał w meczu z Austrią. Jeżeli wystąpi w meczu z Polakami, to zrobi to w specjalnej masce ochronnej.

Mecz Polska - Francja odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godzinie 18:00. Zachęcamy do śledzenia tego spotkania na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.