To koniec. Tak wygląda tabela "polskiej" grupy na Euro 2024

Reprezentację Polski pogrzebała nie tylko porażka 1:3 z Austrią, ale również bezbramkowy remis w meczu Holandia - Francja. Ten wynik oznacza, że drużyna Michała Probierza nie ma już szans na wyjście z grupy D na Euro 2024. Rywale wciąż walczą o pierwszą lokatę i teoretycznie łatwiejszych rywali w 1/8 finału. Tak wygląda tabela "polskiej" grupy na Euro 2024.

Reprezentacja Polski w piątek przegrała 1:3 z Austrią i spadła na ostatnie miejsce w grupie D Euro 2024. By zachować jakiekolwiek szanse na awans do 1/8 finału turnieju Biało-Czerwoni musieli liczyć na odpowiedni wynik spotkania Holandia - Francja. 

Zobacz wideo Kosecki wskazał, kto powinien prowadzić reprezentację Polski

Polska odpada z Euro 2024. Ten wynik wszystko pogrzebał

Przed starciem Holandii z Francją obie reprezentacje miały na koncie po trzy punkty w tabeli grupy D, a takim samym wynikiem mogli pochwalić się Austriacy. Polska z zerem "oczek" mogła tylko oczekiwać wyniku spotkania faworytów i musiała liczyć, że Francja przegra. Zwycięstwo Holandii zapewniało Biało-Czerwonym teoretyczne szanse na awans, gdyby w ostatniej kolejce fazy grupowej ograli wicemistrzów świata. 

Spotkanie nie układało się po myśli Polaków, bo do przerwy oglądaliśmy bezbramkowy remis. Ten oznaczał, że oba zespoły mają na koncie po cztery punkty i Polska już nie wyprzedzi Francji. W drugiej części gry pierwsi do siatki trafili Holendrzy, ale gol nie został uznany przez blokowanie bramkarza przez będącego na pozycji spalonej Denzela Dumfriesa. Finalnie piłka już ani razu nie znalazła się w siatce, a drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowym meczu. 

Remis Holendrów z Francuzami oznacza, że reprezentacja Polski już na pewno nie wyjdzie z grupy na Euro 2024. Wszystko dlatego, że w przypadku równej liczby punktów decyduje wynik spotkania bezpośredniego. Nawet ewentualna wygrana z Francją nie pozwoli więc wyprzedzić Austriaków i zająć trzeciego miejsca w tabeli. 

Tabela grupy D Euro 2024. Tabela "polskiej grupy":

  1. Holandia - 4 pkt, 1 zwycięstwo, 1 remis, bilans bramek 2:1
  2. Francja - 4 pkt, 1 zwycięstwo, 1 remis, 1:0
  3. Austria - 3 pkt, 1 zwycięstwo, 1 porażka, 3:2
  4. Polska - 0 pkt, 2 porażki, 2:5

W ostatniej kolejce fazy grupowej Polska zagra z Francją, a Austria z Holandią. Oba spotkania zaplanowano na wtorek 25 czerwca o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy do śledzenia relacji z obu meczów na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Kto wygra grupę D na Euro 2024?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.