Alarm w Austrii przed meczem z Polską. Trąbią tylko o jednym

Reprezentacja Austrii po porażce z Francją na Euro 2024 jest wyjątkowo zmobilizowana na spotkanie z Polską. Przez niektórych jest uważana za faworyta, lecz austriackie media doszukały się czegoś, co może wzbudzać niepokój tamtejszych kibiców. Patrząc wyłącznie na bezpośrednie starcia, to Polacy są wyraźnymi faworytami. "To nie wróży dobrze przed pojedynkiem obu drużyn" - podkreślił portal oe24.at.

Reprezentacje Polski oraz Austrii przegrały swoje pierwsze spotkania na Euro 2024. W drugiej kolejce fazy grupowej zmierzą się w meczu bezpośrednim, który będzie miał kluczowe znaczenie dla układu tabeli. Oba zespoły będą zatem wyjątkowo zmotywowane, chociaż wskazanie faworyta nie jest proste.

Zobacz wideo zReprezentacja radzi sobie bez Lewandowskiego

Austriacy piszą o meczu z Polską. Zwracają uwagę na jedną rzecz

Trochę większe szanse daje się Austriakom, którzy w miesiącach przed turniejem osiągali znacznie lepsze rezultaty (z ostatnich 17 meczów przegrali dwa) od Polaków. Ci z kolei mogą upatrywać szansy w powrocie Roberta Lewandowskiego i Pawła Dawidowicza, nieobecnych w starciu z Holandią. Za drużyną Probierz przemawia jeszcze jedna rzecz.

"Austria nie wygrała z Polską od 30 lat" - alarmuje austriacki portal oe24.at. I przypomina, że Austriacy "nigdy nie potrafili wygrać w meczu o stawkę" z Polakami - z pięciu dwa zremisowali (na Euro 2008 i w eliminacjach Euro 2020) oraz trzy przegrali (dwa w eliminacjach mundialu 2006 oraz jeden w eliminacjach Euro 2020).

Austria w strachu przed meczem z Polską. "To nie wróży dobrze"

Austriacki portal dodaje, że "bilans meczów międzynarodowych z Polską nie wróży dobrze przed pojedynkiem obu drużyn na mistrzostwach Europy". Z dziesięciu spotkań Austria dwa wygrała, trzy zremisowała i pięć przegrała, jej bilans bramek to 17-19. Ostatnie zwycięstwo odniosła w 1994 r. w meczu towarzyskim w Katowicach (4:3), wcześniejsze triumfy miały miejsce w roku 1977 i 1935.

Historyczną przewagę nad Austriakami Polacy będą musieli potwierdzić na boisku. Mecz zostanie rozegrany w piątek 21 czerwca. Relacja na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.