Holandia świętuje. Tak piszą o kontuzji Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie zagra w niedzielnym meczu Euro 2024 przeciwko Holandii - taką informację przekazał we wtorek po południu Polski Związek Piłki Nożnej. Ta informacja dotarła już do kraju naszych najbliższych rywali. Dziennikarze są zgodni. "Polacy w tarapatach", "To kolejna strata", "Dobre wieści" - czytamy.

Była 31. minuta meczu towarzyskiego z Turcją, kiedy Robert Lewandowski opuścił plac gry z powodu kontuzji. Jak się później okazało, uraz kapitana reprezentacji Polski okazał się poważniejszy i 35-latek nie wystąpi na pewno w pierwszym meczu Euro 2024 przeciwko Holendrom. "Robimy wszystko, aby Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu przeciwko Austrii" - przekazano w komunikacie.

Zobacz wideo Probierz stawia na młodzież. "Czasami jest bezczelny"

Robert Lewandowski nie zagra z Holandią. "Polacy w tarapatach" i "Dobre wieści dla Holendrów"

Błyskawicznie po pojawieniu się komunikatu ws. Lewandowskiego w holenderskich mediach pojawiły się pierwsze komentarze. Tamtejsi dziennikarze są zgodni - brak Lewandowskiego to katastrofalne wieści dla Michała Probierza. "Kolejna strata Polski po Arkadiuszu Miliku" - czytamy na portalu vi.nl. "Polacy w tarapatach" - dodano na stronie ad.nl.

Dziennikarze voetbalprimeur.nl podkreślają, że początkowo nic nie wskazywało na to, że Lewandowski może opuścić mecz otwarcia. "Na pierwszy rzut oka uraz nie wyglądał na poważny. Nic nie wskazywało na to, że miałby długo pauzować, ale teraz stało się jasne, że nie zagra z Holandią" - zaznaczono.

Portal fcupdate.nl upatruje w nieobecności kapitana reprezentacji Polski szansy dla Holendrów. "Wzmocnienie reprezentacji Holandii" - tak brzmi tytuł artykułu. "Reprezentacja Holandii nie musi obawiać się Roberta Lewandowskiego w najbliższą niedzielę" - czytamy. Właściwie w identyczny sposób te doniesienia komentuje "De Telegraaf". "Dobre wieści dla reprezentacji Holandii" - zaznaczono.

Początek meczu Polski z Holandią już w najbliższą niedzielę 16 czerwca o 15.00 w Hamburgu. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej. Zapraszamy do śledzenia.

Czy Polska bez Roberta Lewandowskiego w składzie zdobędzie punkty z Holandią?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.