Cash wydał oświadczenie po decyzji Probierza!

Matty Cash nie znalazł się w kadrze powołanej przez Michała Probierza na czerwcowe zgrupowanie przed mistrzostwami Europy. Selekcjoner ogłosił listę w środę tuż przed południem. Na reakcję Casha nie trzeba było długo czekać. Po godzinie 17:00 opublikował w mediach społecznościowych specjalne oświadczenie.

Matty Cash nie jedzie na Euro 2024. "Brak na liście jego nazwiska jest największym zaskoczeniem powołań Michała Probierza na Euro 2024. - Nie wiemy, dlaczego Matty'ego nie ma w kadrze na turniej - mówi Sport.pl zaskoczony tata piłkarza Stuart Cash. Zapewnia, że jego syn normalnie trenuje i mógłby już zagrać w najbliższych meczach towarzyskich" - pisał Kacper Sosnowski ze Sport.pl.

Zobacz wideo Probierz zaskoczył wszystkich! "Chcieliśmy zrobić niespodziankę"

Matty Cash wydał oświadczenie. "Jestem załamany"

Nieco ponad pięć godzin po ogłoszeniu przez Probierza powołań w mediach społecznościowych Matty'ego Casha pojawiło się oficjalne oświadczenie piłkarza. "Po bardzo udanym sezonie w Aston Villii miałem nadzieję, że uda mi się przełożyć moją formę z klubu na zbliżające się mistrzostwa Europy. Ale niestety tak się nie stanie. Szanuję decyzję Trenera i będę ciężko pracować, aby powrócić jesienią i być gotowym do meczów Ligi Narodów" - napisał.

"Uwielbiam reprezentować swój kraj i chciałem dać z siebie 100%, aby tego lata z dumą reprezentować Polskę i pomagać drużynie. Jestem załamany, że nie będę w stanie tego zrobić. W ostatnich tygodniach robiłem wszystko, aby być w pełni zdrowym i ciężko pracowałem mając w głowie jedną myśl - być częścią kadry na Euro" - dodał piłkarz.

Cash zwrócił się też w kilku słowach do kolegów z kadry oraz sztabu. "Na koniec chciałem zwrócić się do moich kolegów z reprezentacji, trenera i całego sztabu oraz wszystkich kibiców. Będę trzymał kciuki i kibicował reprezentacji Polski podczas zbliżającego się turnieju. Będę przeżywał wszystkie mecze jakbym sam był na boisku. Życzę drużynie powodzenia i mam nadzieję, że będzie jak najdłużej grała na turnieju" - zakończył.

Matty Cash nie jest jedynym zawodnikiem, którego zabrakło w kadrze. Na liście powołanych nie znaleźli się też m.in. Dominik Marczuk, Paweł Wszołek czy bramkarze Bartłomiej Drągowski i Kamil Grabara, którzy w ostatnich miesiącach w kadrze występowali.

Czy brak Matty'ego Casha jest zaskoczeniem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.