Ich Probierz nie weźmie na Euro 2024! Długa lista. Jest wielkie nazwisko

Michał Probierz ogłosił szeroką kadrę reprezentacji Polski na Euro 2024. Selekcjoner kadry wybrał 29 piłkarzy i nie brakuje wśród nich absolutnych debiutantów i zaskakujących nazwisk. Komu szkoleniowiec nie dał szansy? Oto wielcy nieobecni w kadrze na Euro 2024.

Selekcjoner Michał Probierz ogłosił listę powołanych na Euro 2024. Szkoleniowiec wybrał 29 zawodników i oczywiście nikogo nie dziwią powołania dla Roberta Lewandowskiego, czy Piotra Zielińskiego. Lista zawiera jednak absolutnych debiutantów - Kacpra Urbańskiego i Oliwiera Zycha, a także brakuje na niej kilku znanych nazwisk. 

Zobacz wideo Ogromna radość w Białymstoku. "Pięć pokoleń na to czekało"

To ich pominął Michał Probierz. Oto najwięksi nieobecni w kadrze na Euro 2024

Spora lista 29 nazwisk nie wystarczyła, by zabrać na zgrupowanie przed turniejem kilku zawodników, którzy byli w kręgu zainteresowań selekcjonera. Prawdopodobnie największym zaskoczeniem jest brak Matty'ego Casha, który z Aston Villą awansował do Ligi Mistrzów i zagrał w tym sezonie aż 46 spotkań. 

Kolejnym nieobecnym jest Tomasz Kędziora, który w barwach PAOK-u Saloniki zagrał aż 47 meczów, w tym w Lidze Konferencji Europy. 32-krotny reprezentant był powołany na pierwsze dwa zgrupowania selekcjonera Probierza, ale w barażach o wejście na Euro nie wziął już udziału. Łącznie w eliminacjach zagrał pięć razy i za każdym z nich wybiegał w pierwszym składzie. 

W kadrze brakuje także mniej zasłużonych dla kadry, ale będących w świetnej formie zawodników. Jednym z nich jest Dominik Marczuk, który dopiero co wygrał mistrzostwo Polski z Jagiellonią Białystok, a w ekstraklasie zdobył sześć bramek i zaliczył 13 asyst. Na liście nie znalazł się także Mateusz Bogusz z Los Angeles FC, który zdobył pięć bramek i zaliczył jedną asystę w 15 meczach tego sezonu MLS. 

Zaskakiwać może także nieobecność Pawła Wszołka z Legii Warszawa, którego Probierz ostatnio powoływał awaryjnie na baraże, oraz Jakuba Kamińskiego (Wolfsburg), który grał w pierwszym składzie kadry na mistrzostwach świata w Katarze. Pominięci zostali także bramkarze: Kamil Grabara, Bartłomiej Drągowski i Radosław Majecki. W ich miejsce szansę dostał Oliwier Zych z Puszczy Niepołomice. 

Najwięksi nieobecni na liście powołanych na Euro 2024:

  • Matty Cash (Aston Villa) - 15 meczów w reprezentacji
  • Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki) - 32 mecze w reprezentacji
  • Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok) - bez debiutu
  • Mateusz Bogusz (Los Angeles FC) - bez debiutu
  • Paweł Wszołek (Legia Warszawa)  - 14 meczów w reprezentacji
  • Jakub Kamiński (VfB Wolfsburg) - 14 meczów w reprezentacji
  • Bartłomiej Drągowski (Panathinaikos) - 2 mecze w reprezentacji
  • Kamil Grabara (FC Kopenhaga) - 1 mecz w reprezentacji
  • Radosław Majecki (AS Monaco) - 1 mecz w reprezentacji
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.