Media: Probierz zdecydował, kto zajmie miejsce Casha. Zaskakujące wybory

Michał Probierz 29 maja ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na Euro 2024. Im bliżej tego terminu, tym więcej dowiadujemy się na temat tego, kto znajdzie się na liście powołanych. Z doniesień medialnych wynika, że zabraknie na niej Matty'ego Casha - "Przegląd Sportowy" Onet wskazał, kto zyska na absencji obrońcy Aston Villi. Potwierdzono również kilka innych zaskakujących powołań, w tym 19-letniego debiutanta.

Reprezentacja Polski już za niecałe trzy tygodnie rozegra pierwszy mecz na Euro 2024. A 29 maja Michał Probierz ogłosi szeroką kadrę na turniej (znajdzie się w niej 28 zawodników, z czego dwóch zostanie potem skreślonych, a także czwarty bramkarz, który będzie brał udział wyłącznie w treningach). Nie brakuje spekulacji dotyczących tego, kogo wybierze lub odrzuci selekcjoner.

Zobacz wideo Malarz: Feio jest konkretnym i wymagającym trenerem

Media: Matty Cash nie pojedzie na Euro 2024. Wiadomo, kto na tym zyska

We wtorek wyszło na jaw, że w kadrze najprawdopodobniej nie znajdzie się Matty Cash, który z powodu kontuzji nie wystąpił w dwóch ostatnich meczach sezonu Premier League. I niewykluczone, że przez problemy zdrowotne przegapi również Euro 2024. Choć według informacji "Przeglądu Sportowego" Onetu mogło chodzić po prostu o względy sportowe. Dotychczas Cash w reprezentacji nie zachwycał i to właśnie z tego powodu miał zostać skreślony.

Wiadomo też, kto skorzysta na braku powołania dla 26-latka. Przede wszystkim będzie to Michał Skóraś, który do tej pory nie był powoływany przez Probierza. Ale w ostatnich tygodniach rewelacyjnie spisywał się w Club Brugge i miał spory wkład choćby w zdobycie mistrzostwa Belgii, czym zapracował na powrót do drużyny narodowej. Na absencji Casha zyska również Bartosz Bereszyński, który ostatnio był drugoplanową postacią w kadrze. Choć był powoływany, to ostatni raz zagrał w niej 10 września zeszłego roku z Albanią (0:2), jeszcze za kadencji Fernando Santosa.

Niespodzianki w powołaniach Probierza. Wielki powrót i absolutny debiutant

Według źródła selekcjoner zdecydował się na kilka innych nieoczywistych ruchów. Najgłośniejszy z nich to powrót do kadry Arkadiusza Milika. Ten od dłuższego czasu w reprezentacji głównie rozczarowuje, ale w ostatnich tygodniach kilka razy błysnął w Juventusie i między innymi dzięki temu zapracował na powołanie. W szerokiej kadrze na Euro 2024 znajdzie się również Tymoteusz Puchacz, który grał już w barażach (z Estonią wszedł z ławki, z Walią był wśród rezerwowych). I ma za sobą udany sezon w Kaiserslautern (jeden gol, 13 asyst).

Potwierdzono również, że po raz pierwszy powołanie otrzyma 19-letni Kacper Urbański. Dotychczas grał on wyłącznie w kadrach młodzieżowych, lecz po rewelacyjnym sezonie w Bologni, zakończonym awansem jego drużyny do Ligi Mistrzów, Probierz najprawdopodobniej da mu szansę. Za tą decyzją przemawia również jego wszechstronność - może zagrać na kilku pozycjach w pomocy.

Szeroka kadra na Euro 2024 zostanie ogłoszona w środę 29 maja o godz. 19:00. Natomiast pierwszy mecz turniejowy Polacy rozegrają 16 czerwca, rywalem będzie Holandia.

Czy reprezentacja Polski odczuje brak Matty'ego Casha na Euro 2024?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.