Co z Probierzem po Euro 2024? Kulesza postawił sprawę jasno

Michał Probierz obejmując reprezentację Polski, podpisał długi, trzyletni kontrakt. Kibice zaczęli zastanawiać się, czy w przypadku niepowodzenia Polaków na Euro 2024, PZPN będzie próbował rozwiązać umowę z selekcjonerem. Cezary Kulesza w rozmowie z TVP Sport odniósł się do tej kwestii. Wyjawił ważny szczegół odnośnie kontaktu Probierza.

Kiedy pod koniec zeszłego roku Michał Probierz obejmował reprezentację Polski, Biało-Czerwoni nie mieli jeszcze awansu na mistrzostwa Europy. Wywalczyli go dopiero po marcowych barażach. Teraz przed naszą kadrą kolejny cel - udana gra na niemieckim turnieju.

Zobacz wideo Nowy trener Lecha już ma pierwszy problem

Co z Michałem Probierzem po Euro 2024? Cezary Kulesza komentuje

Im bliżej pierwszego meczu, tym więcej w mediach mówi się o naszej kadrze oraz selekcjonerze. Ten nie omija także wywiadów czy wypowiedzi dla różnych mediów. W środę na łamach portalu sporttvp.pl ukazała się też rozmowa z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. A w nim padło ważne pytanie o przyszłość Probierza.

"Kontrakt selekcjonera obowiązuje do 2026 roku. Pewne jest to, że bez względu na wynik w Niemczech, trener poprowadzi kadrę w jesiennych meczach?" - zapytał prezesa dziennikarz Jakub Kłyszejko.

Prezes federacji wyjawił, że póki co przyszłość selekcjonera nie jest przedmiotem rozmów. - Na dzisiaj nawet o tym nie myślimy. Skupiamy się na mistrzostwach Europy. Nie zakładam, że po nich zapadną jakieś decyzje, choć w piłce, jak w kalejdoskopie, wszystko się zmienia. W tym przypadku myślimy tylko o Euro - skomentował Kulesza.

Prezes został też zapytany, czy w kontrakcie selekcjonera jest jakaś specjalna klauzula. - Nie, nic takiego nie ma. Nie mamy żadnych sygnałów, aby w ogóle myśleć o przyszłości selekcjonera. Widzimy, że drużyna zrobiła progres. Za trenera Probierza ten zespół wygląda zupełnie inaczej - wyjawił.

Początek mistrzostw Europy już za trzy tygodnie. Biało-Czerwoni pierwsze spotkanie rozegrają 16 czerwca w Hamburgu z Holandią

Czy Michał Probierz utrzyma swoją posadę w przypadku niepowodzenia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.