Wszystko jasne. Wiadomo, które mecze skomentuje na Euro 2024 Szpakowski

Z pewnością wielu piłkarskich kibiców zakreśliło już datę 14 czerwca czerwonym mazakiem. Wtedy to rozpoczną się mistrzostwa Europy, które potrwają równy miesiąc. Wszystkie spotkania będzie transmitowała Telewizja Polska, której pracownikiem jest m.in. Dariusz Szpakowski. Wiemy już, które mecze na Euro 2024 u boku Grzegorza Mielcarskiego skomentuje legendarny komentator. Szykują się prawdziwe hity.

Po fatalnych eliminacjach ostatnią deską ratunku dla reprezentacji Polski były baraże, które na szczęście nasza kadra wygrała, pokonując w finale Walię. Dzięki temu w połowie czerwca drużyna Michała Probierza rozpocznie rywalizację na mistrzostwach Europy. Tam zmierzymy się z potęgami światowego futbolu - Holandią, Francja i Austrią, która przez wielu typowana jest na czarnego konia turnieju.

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Dariusz Szpakowski wraca przed mikrofon! Te mecze skomentuje na Euro 2024

Wszystkie mecze nadchodzącego Euro 2024 kibice będą mogli obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej, z którą od wielu lat związany jest Dariusz Szpakowski. Legendarny już komentator zasiadał przed mikrofonem na ostatnim mundialu w Katarze, gdzie jego głos mogliśmy usłyszeć, chociażby w samym finale pomiędzy Argentyną a Francją. Szpakowski nie komentował jednak meczów z udziałem reprezentacji Polski. Od tamtego czasu zrobił sobie dłuższą przerwę.

To zmieniło się podczas wspomnianych baraży. 73-latek skomentował finał z Walią, który zakończył się rzutami karnymi. - Mamy! Mamy finały Euro! Wojtek, jesteś wielki! - krzyczał po obronionej przez Szczęsnego "jedenastce". Okazuje się, że głos Szpakowskiego na meczach naszej kadry usłyszymy również na najbliższych mistrzostwach Europy!

W niedzielny wieczór na profilu TVP Sport w mediach społecznościowych pojawiła się rozpiska meczów fazy grupowej, które Dariusz Szpakowski skomentuje u boku Grzegorza Mielcarskiego. Jednym z nich będzie spotkanie Polaków z Austrią zaplanowane na 21 czerwca. Wcześniej 73-latek skomentuje również takie hity, jak starcie Chorwacji z Hiszpanią oraz Portugalii z Czechami, czyli naszymi rywalami z eliminacji. Z pewnością Szpakowski usiądzie przed mikrofonem również podczas fazy pucharowej. Na koniec fazy grupowej będzie czekał na niego także mecz Holendrów z Austrią, który być może będzie kluczowy w kontekście potencjalnego awansu reprezentacji Polski.

Oto mecze fazy grupowej ME, które skomentuje Dariusz Szpakowski

  • Hiszpania - Chorwacja 15 czerwca
  • Portugalia - Czechy 18 czerwca
  • Polska - Austria 21 czerwca
  • Chorwacja - Włochy 24 czerwca
  • Holandia - Austria 25 czerwca

Mecze reprezentacji Polski na Euro:

  • Polska – Holandia 16.06.2024 15:00 Volksparkstadion, Hamburg
  • Polska – Austria 21.06.2024 18:00 Stadion Olimpijski, Berlin
  • Francja – Polska 25.06.2024 18:00 Signal Iduna Park, Dortmund
Czy reprezentacja Polski wygra pierwszy mecz na ME z Holandią?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.