Probierz zmuszony do zdecydowanego działania. "Sprawę kieruję na policję"

Już za niecały miesiąc rozpoczną się mistrzostwa Europy, na których wystąpi reprezentacja Polski. Niebawem Michał Probierz ogłosi kadrę, jaką zabierze na niemiecki turniej. W czasie wzmożonej pracy selekcjoner musiał zająć się jednak dosyć niecodziennym incydentem, o czym poinformował w mediach społecznościowych. "Sprawę kieruję na policję" - zakomunikował Probierz w specjalnym wpisie.

Po wygranej w finale baraży z Walią reprezentacja Polski zapewniła sobie udział w Euro 2024. Tam drużyna Michała Probierza zagra przynajmniej trzy spotkania fazy grupowej przeciwko Holandii, Austrii oraz Francji. Sytuacja zdrowotna w naszej kadrze wydaje się być przyzwoita, choć ostatnio sam selekcjoner zdradził problemy jednego z piłkarzy. - Na dziś Matty Cash ma problemy. Lekarze klubowi Aston Villi rozmawiają ze sztabem medycznym reprezentacji. Może się okazać, że Casha nie będzie na Euro, ale to lekarze zdecydują - mówił wprost.

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Probierz musiał podjąć zdecydowane kroki. Wszystko przez internetowego oszusta

Tuż przed mistrzostwami Europy reprezentacja Polski zagra jeszcze dwa towarzyskie spotkania z Ukrainą i Turcją. Probierz już teraz mocno głowi się nad powołaniami dla piłkarzy, których weźmie na turniej w Niemczech. Niedawno sam przyznał, że jego sztab obserwuje ponad stu zawodników. W czasie wielu obowiązków selekcjoner został zmuszony oderwać się od pracy, aby zająć się nietypową sprawą.

Mowa o oszuście, który podszywał się pod niego na platformie Facebook. Fałszywe konto ze zdjęciem, imieniem oraz nazwiskiem 51-latka oferowało sprzedaż biletów na mecze kadry. Michał Probierz nie mógł przejść obojętnie obok całej sprawy. Na swoim zweryfikowanym profilu poinformował, że podjął już prawne kroki.

"Szanowni Państwo, przestrzegam wszystkich przed oszustem, który podszywa się pode mnie na portalu Facebook i oferuje sprzedaż biletów na mecze mistrzostw Europy. Profil został zgłoszony do administracji Facebooka, ale póki co nie został zablokowany. Sprawę kieruję na policję" - czytamy na X. Miejmy nadzieję, że sprawa szybko zostanie wyjaśniona, a Probierz będzie mógł w pełni skupić się na pracy z reprezentacją.

Niedawno w przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, jakoby selekcjoner znów szykował sensacyjne powołanie na ME. - Według naszych informacji, powołanie otrzyma Kacper Chodyna. Jak się dowiedzieliśmy, Chodyna otrzyma od selekcjonera szansę w spotkaniach z Ukrainą i Turcją i jeśli nie zawiedzie, są ogromne szanse, że znajdzie się w ostatecznej kadrze na turniej - informował portal WP SportoweFakty.

Mecze reprezentacji Polski na Euro:

  • Polska – Holandia 16.06.2024 15:00 Volksparkstadion, Hamburg
  • Polska – Austria 21.06.2024 18:00 Stadion Olimpijski, Berlin
  • Francja – Polska 25.06.2024 18:00 Signal Iduna Park, Dortmund
Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na mistrzostwach Europy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.