Lewandowski wydał wyrok ws. Polski na Euro 2024. Zwraca uwagę na jedno

Euro 2024 będzie prawdopodobnie ostatnim turniejem Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski. Biało-Czerwonych na czekają jednak nieprawdopodobnie trudne spotkania, a ich szanse na wyjście z grupy nie są zbyt duże. Jak ocenia je więc kapitan? Pozytywów raczej nie ma. - Prawdopodobnie mamy najcięższą ze wszystkich grup - stwierdził Lewandowski w rozmowie z "Die Welt".

Reprezentacja Polski z problemami i przez baraże, ale zakwalifikowała się na Euro 2024. Na turnieju w Niemczech Biało-Czerwonych czekają niezwykle trudne mecze w grupie, w której jest właściwie dwóch faworytów do końcowego triumfu. Jak szansę Polski w Niemczech ocenia kapitan Robert Lewandowski? Nie brzmi to optymistycznie. 

Zobacz wideo Kibice Wisły Kraków nie są wpuszczani na stadiony. Co na to PZPN?

Robert Lewandowski mówi o szansach reprezentacji Polski na Euro 2024? "Będę szczęśliwy"

Niedawno Robert Lewandowski udzielił dużego wywiadu niemieckiemu "Die Welt", gdzie opowiedział m.in. o swojej przyszłości w Barcelonie, wskazał najlepszego piłkarza na świecie oraz faworytów do wygrania Ligi Mistrzów w tym sezonie. Nie zabrakło również tematu zbliżającego się Euro 2024, które rozpocznie się już w połowie czerwca. 

- Prawdopodobnie mamy najcięższą ze wszystkich grup. Austria zagrała świetny mecz kwalifikacyjny. Francja prawdopodobnie mogłaby wysłać na turniej trzy równorzędne czołowe drużyny. Holandia ma młodych, utalentowanych zawodników i jest bardzo silna w defensywie. To będzie dla nas bardzo duże wyzwanie - ocenił Lewandowski, pytany o szanse Polaków w grupie. 

Następnie kapitan reprezentacji Polski wprost stwierdził, że w ciemno przyjąłby trzecie miejsce w grupie jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. - Portugalia została mistrzem Europy w 2016 r., po tym, jak wcześniej zajęła trzecie miejsce w grupie. Jeśli awansujemy do fazy play-off, będę szczęśliwy, bo wtedy mógłbym zostać trochę dłużej w Niemczech - dodał kapitan reprezentacji Polski. 

Euro 2024 rozpocznie się 14 czerwca, a reprezentacja Polski dwa dni później rozegra pierwsze spotkanie grupowe przeciwko Holandii. 21 czerwca kadrę Michała Probierza czeka mecz z Austrią, a 25 czerwca z Holandią. Początek 1/8 finału zaplanowano na 29 czerwca, a finał na 14 lipca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.