O której grają Polacy? O której dzisiaj mecz Walia - Polska? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI]

Reprezentacja Polski już niedługo rozegra mecz decydujący o jej awansie na Euro 2024. W finale baraży zmierzy się z Walią, spotkanie odbędzie się na Cardiff City Stadium. Obie drużyny w półfinałach baraży pokazały się z dobrej strony i wysoko wygrywały, ale tylko jedna z nich pojedzie na mistrzostwa Europy. O której grają Polacy? O której dzisiaj mecz Walia - Polska? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI, RELACJA]

Reprezentacja Polski po nieudanych eliminacjach walczy o awans na Euro 2024 w barażach. W półfinale bez większych problemów pokonała 5:1 Estonię, ale teraz czeka ją spotkanie z bardziej wymagającym rywalem.

Zobacz wideo Zabawa na treningu reprezentacji Polski! Lewandowski w akcji

O której grają Polacy? O której dzisiaj mecz Walia - Polska? 

W finale baraży Polacy zagrają z Walią, spotkanie odbędzie się na Cardiff City Stadium. Drużyna z Wysp Brytyjskich również bardzo dobrze spisała się w półfinale baraży i pewnie pokonała 4:1 Finlandię. Ten mecz również odbył się w Cardiff, gdzie Walijczycy czują się bardzo dobrze - przegrali tam tylko trzy z ostatnich 29 spotkań.

Mimo drużyna Michała Probierza nie stoi na straconej pozycji. - Mamy wrażenie, że polska drużyna będzie faworytem ze względu na swoje doświadczenie i - oczywiście - Roberta Lewandowskiego. Wszyscy spodziewają się znacznie trudniejszego wyzwania niż z Finlandią - powiedział Chris Wathan z BBC Sport Wales w rozmowie z Dominikiem Senkowskim ze Sport.pl.

Dotychczas Polska grała z Walią dziesięć razy. Siedmiokrotnie wygrała, dwa razy zremisowała i poniosła tylko jedną porażkę (w 1973 r.). Ostatni mecz odbył się we wrześniu 2022 r. w ramach Ligi Narodów. Wtedy na Cardiff City Stadium Polacy wygrali 1:0 po golu Karola Świderskiego.

O której grają Polacy? O której dzisiaj mecz Walia - Polska? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIKI, RELACJA]

Mecz Polska - Walia zostanie rozegrany we wtorek 26 marca o godzinie 20:45 czasu polskiego. Transmisję TV będzie można oglądać w TVP 1 oraz TVP Sport, a stream online na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej i wyników na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.