Probierz już miał tego dość. PZPN wydał w jego imieniu oświadczenie

Tylko niewiele ponad dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego w tym roku meczu reprezentacji Polski. 21 marca kadra prowadzona przez Michała Probierza zmierzy się z Estonią w półfinale baraży do Euro 2024. Nim jednak do samego meczu dojdzie, to na pewno sporo dyskusji wzbudzą powołania ogłoszone selekcjonera. PZPN poinformował, kiedy poznamy oficjalną kadrę reprezentacji Polski na najbliższe mecze.

- Na pewno zmian wielkich nie szykujemy, bo trudno, żebyśmy teraz nagle wszystko zmieniali. Są jednak dwa może trzy nazwiska, które obserwujemy i jedno z nich może być bardzo dużym zaskoczeniem - mówił na początku lutego Michał Probierz o powołaniach na marcowe mecze reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Za 10 dni poznamy kadrę reprezentacji Polski na baraże Euro 2024

W ostatnich dniach w mediach pojawiało się wiele dyskusji i spekulacji nt. zawodników, którzy mogą znaleźć się w kadrze na mecze barażowe oraz tych, których zabraknie. Z tego powodu PZPN postanowił jasno zareagować i ogłosić, kiedy Michał Probierz ogłosi ostateczną listę powołanych piłkarzy.

"W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej medialnymi spekulacjami, selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz informuje, iż ostateczny skład kadry narodowej na mecze barażowe do turnieju finałowego UEFA EURO 2024 przeciwko Estonii oraz Walii/Finlandii zostanie ogłoszony 14 marca 2024 roku" - przekazał PZPN w poniedziałkowym komunikacie. Dodano w nim, że kadra zostanie ogłoszona po wieczornych meczach europejskich pucharów.

Jednocześnie związek dodał, że do UEFA z dniem 1 marca została przesłana szeroka kadra, która jednak "w ramach dotychczas przyjętej praktyką nie została opublikowana".

Jednym z zawodników, który znalazł się na liście wstępnej, jest Paweł Dawidowicz. Środkowy obrońca Hellasu Werona nie miał szczęścia do gry w narodowych barwach z powodu kontuzji, ale teraz może wreszcie uda mu się po ponad dwóch latach ponownie zagrać w reprezentacji. - Z chęcią bym zagrał (znowu w reprezentacji - red.). Myślę, że doczekamy się tego czasu. Postaram się dać z siebie wszystko - zapowiedział w rozmowie z portalem Meczyki.pl.

Mecz z Estonią w półfinale baraży Euro 2024 reprezentacja Polski rozegra w czwartek 21 marca o 20:45. Jeśli wygra to spotkanie, to pięć dni później spotka się ze zwycięzcą dwumeczu Finlandia - Walia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.