Porażka w barażach końcem Lewandowskiego w kadrze? Asystent Probierza zabrał głos

- Doskonale go znam jako kolegę z drużyny, a także jako piłkarza. To jest najlepszy zawodnik w historii reprezentacji Polski. Na pewno będzie dobrze przygotowany do meczów barażowych - powiedział Sebastian Mila o Robercie Lewandowskim. W rozmowie z Radiową Jedynką były piłkarz, a obecnie asystent Michała Probierza wypowiedział się również na temat zakończenia reprezentacyjnej kariery przez napastnika FC Barcelony.

Robert Lewandowski ostatnio rozczarowuje. Nie popisał się choćby w niedzielnym meczu ligowym z Atletico Madryt, w którym zmarnował trzy bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Nie najlepiej wiedzie mu się także w reprezentacji Polski, w tym roku strzelił dla niej tylko cztery gole (w ośmiu spotkaniach).

Zobacz wideo Jak Robert Lewandowski ma pomóc reprezentacji? Probierz: W Barcelonie gra zupełnie inaczej

Co dalej z Robertem Lewandowskim w reprezentacji Polski? "Oby grał jak najdłużej"

Gorsza forma napastnika przyczyniła się do tego, że drużyna narodowa nie wywalczyła bezpośredniego awansu na Euro 2024. W marcu przyszłego roku czekają ją baraże, w których będzie potrzebować dobrze dysponowanego Lewandowskiego. - Nie boję się o Roberta. Doskonale go znam jako kolegę z drużyny, a także jako piłkarza. To jest najlepszy zawodnik w historii reprezentacji Polski. Na pewno będzie dobrze przygotowany do meczów barażowych, jest niesamowicie ważną postacią tej drużyny - powiedział Sebastian Mila, asystent selekcjonera Michała Probierza, w rozmowie z Radiową Jedynką.

Awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy może być decydujący w kontekście kontynuowania przez 35-latka kariery reprezentacyjnej. Już kilka miesięcy temu zapowiedział, że wiele w tej kwestii wyjaśni się przed turniejem. Niewykluczone, że ewentualna porażka w barażach skłoni go do rezygnacji. - Odkładamy ten moment. Oby Robert grał jak najdłużej, bo zawsze daje nam wiele emocji i dumy. Zawsze chcemy, by zdobywał mnóstwo bramek i zdobywał koronę króla strzelców, ale na samym końcu będziemy za nim tęsknić - oznajmił Mila.

Sebastian Mila o Robercie Lewandowskim w reprezentacji Polski. "Oczekiwania są przeogromne"

Lewandowski od lat gra w wielkich klubach, ale w reprezentacji również towarzyszy mu duża presja. To również może mieć wpływ na jego decyzję, choć Mila zapewnia, że napastnik wie, jak sobie z tym poradzić. - Oczekiwania wobec Roberta są przeogromne. Wszyscy na niego liczymy, on to doskonale rozumie. Zawsze będziemy dyskutować na temat liderów kadry, to jest wpisane w futbol. Na samym końcu trzeba jednak na to patrzeć w różnych kategoriach - stwierdził.

Do tej pory Robert Lewandowski rozegrał 146 meczów w reprezentacji Polski, strzelił w nich 82 gole. W obu tych kategoriach jest rekordzistą drużyny narodowej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA