Tomaszewski zmiażdżył PZPN. Jeszcze ostrzej o UEFA. "Idioci"

Reprezentacja Polski nie jest jeszcze pewna udziału w Euro 2024. Mimo to poznała już potencjalnych rywali na imprezie w Niemczech. Na losowaniu grup obecna była polska delegacja, w której dość zaskakująco zabrakło Michała Probierza. Ten fakt oburzył Jana Tomaszewskiego. Były bramkarz nie gryzł się w język i dosadnie podsumował działanie federacji. - PZPN się bardzo skompromitował! - grzmiał w rozmowie z "Super Expressem".

W ostatnich miesiącach wizerunek PZPN mocno ucierpiał. Zaczęło się od mundialu w Katarze i wybuchu afery premiowej. Potem przyszło zwolnienie Fernando Santosa, który wytrzymał na stanowisku selekcjonera niespełna osiem miesięcy. Później związek zaliczył wpadkę, zabierając do samolotu osobę skazaną za korupcję. Ale to nie koniec, bo ostatnio federacja groziła sądem dziennikarzowi Piotrowi Żelaznemu, o czym pisały nawet europejskie dzienniki. Zdaniem Jana Tomaszewskiego PZPN zaliczył kolejne potknięcie. 

Zobacz wideo Jeszcze 5 lat temu Michał Probierz nie chciał być selekcjonerem. „Młodzieżówka była, jak moje dziecko"

Jan Tomaszewski nie zostawił suchej nitki na PZPN. Mocne słowa. "Kompromitacja"

Mowa o ceremonii losowania grup Euro 2024, która odbyła się w ostatnią sobotę. Pojawiła się na niej polska delegacja, na czele z Cezarym Kuleszą. Dość zaskakująco w jej składzie zabrakło Michała Probierza.

I zdaniem Tomaszewskiego to był błąd i spora kompromitacja ze strony PZPN. Choć federacja przyznała, że nie zabrała szkoleniowca z uwagi na fakt, iż organizator losowania zaprosił tylko trenerów tych ekip, które zapewniły sobie bezpośredni awans na imprezę w Niemczech, to te tłumaczenia nie przekonały byłego bramkarza.

Tym bardziej że na ceremonii pojawił się m.in. Robert Page, a więc selekcjoner Walii, która podobnie jak Polska, będzie walczyć o awans na Euro 2024 w barażach. I zdaniem Tomaszewskiego to tylko podkreśla skalę kompromitacji PZPN. Nie pozostawił na związku suchej nitki.

- PZPN się bardzo skompromitował! (…) No przecież nikt z pożytecznych idiotów z UEFA nie powiedział "nie wolno wziąć selekcjonera!" Okazuje się, że my sami nie wzięliśmy selekcjonera i lecimy, wszystko jest dobrze. A mnie naprawdę obchodzi, co powie twarz polskiej piłki Michał Probierz - a tej twarzy zabrakło. A przez kogo? - grzmiał Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem".

Na tym nie zakończył i dosadnie podsumował działania PZPN. - Jak my się sami nie szanujemy, to nikt nas nie będzie szanował - podkreślił. 

Fatalny rok dla reprezentacji Polski. Baraże ostatnią szansą

Nie tylko PZPN zaliczył kilka wpadek w 2023 roku. Skompromitowała się również reprezentacja Polski, która nie awansowała bezpośrednio na Euro 2024, mimo że trafiła do "grupy marzeń". Ostatecznie wyprzedziły ją Albania oraz Czechy. W związku z tym o udział w imprezie w Niemczech powalczy poprzez baraże. W półfinale zagra z Estonią, a w przypadku wygranej zmierzy się ze zwycięzcą starcia Walia - Finlandia. 

Nawet jeśli Polacy awansują na Euro, to o wyjście z grupy będzie niezwykle trudno. Drużyna Michała Probierza może zmierzyć się z Francją, Holandią i Austrią. W obecnej sytuacji wydaje się, że z każdą z tych drużyn szanse Biało-Czerwonych na zwycięstwo są znikome. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA