Nawałka wprost o reprezentacji Polski. "Nie wyobrażam sobie"

- Nie ma co patrzeć na to, że finał baraży zagramy na wyjeździe, trzeba wyjść na boisko i walczyć o zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie awansowali do finałów Euro z potencjałem, jaki posiadamy - mówi na łamach "Super Expressu" Adam Nawałka. Były selekcjoner, który od blisko czterech lat pozostaje bez pracy, udzielił także rady Michałowi Probierzowi.

Reprezentacja Polski w swojej grupie eliminacyjnej do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech zajęła trzecie miejsce, przez co o miejsce w tym turnieju musi bić się poprzez baraże. Najpierw zmierzy się w nich z Estonią, a jeśli pokona tego przeciwnika, to czeka ich starcie wyjazdowe z lepszym z pary Walia/Finlandia.

Zobacz wideo Policjant, piłkarz, skoczek. Wszystkie oblicza nowego trenera Polek

Adam Nawałka optymistą przed barażami. "Trzeba poświęcić wszystko"

- Pierwszy mecz z Estonią trzeba wygrać, nie wolno zlekceważyć rywala, ale jednocześnie jest to świetna okazja, żeby zgrywać drużynę przed najważniejszym meczem, który będzie 5 dni później - mówi na łamach "Super Expressu" Adam Nawałka, analizując sytuację biało-czerwonych. - Nie ma co patrzeć na to, że finał baraży zagramy na wyjeździe, trzeba wyjść na boisko i walczyć o zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie awansowali do finałów Euro z potencjałem, jaki posiadamy - dodaje. 

Były selekcjoner nie ma wątpliwości, że przed Michałem Probierzem i jego sztabem wiele ciężkiej pracy, podczas której nie będzie czasu na oddech. - Trzeba poświęcić wszystko, i skupić się na meczach barażowych. Po awansie będzie czas na zasłużony urlop i rundę ulubionego golfa - radzi Adam Nawałka, który od kwietnia 2019 roku pozostaje bez pracy. Wtedy rozstał się z Lechem Poznań po raptem kilku miesiącach. Media jednak donoszą, że 66-latek jest kandydatem do objęcia sterów w Wiśle Kraków, która pożegnała Radosława Sobolewskiego. Dla Nawałki byłby to powrót do klubu, którego jest piłkarskim wychowankiem. Pracował tam także jako trener. 

Jeśli reprezentacja Polski zdoła pokonać obu rywali, to w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech zmierzy się z: Francją, Holandią oraz Austrią.

Więcej o:
Copyright © Agora SA