Auć! To zaboli wszystkich Polaków. Dziennikarze TVP zignorowani. "Nie ma po co"

Bartłomiej Kubiak
Selekcjoner reprezentacji Austrii Ralf Rangnick miał odmówić wywiadu TVP Sport podczas sobotniej ceremonii w Hamburgu, gdzie wylosowano grupy Euro 2024. W tym także rywali reprezentacji Polski, która nie jest jeszcze pewna, czy za rok zagra na turnieju w Niemczech.

Francja, Austria, Holandia i... może Polska. Tak będzie wyglądać grupa D na Euro 2024. Kadra prowadzona przez Michała Probierza nie jest jeszcze pewna występu w mistrzostwach Europy. By tak się stało, musi poradzić sobie w marcowych dwustopniowych barażach, gdzie najpierw zagra u siebie z Estonią i później ewentualnie na wyjeździe ze zwycięzcą meczu Walia - Finlandia.

Zobacz wideo Jak Robert Lewandowski ma pomóc reprezentacji? Probierz: W Barcelonie gra zupełnie inaczej

- To jest futbol, więc niczego nie da się w pełni przewidzieć, ale myślę, że w marcu wygracie baraże - rzucił z uśmiechem Ronald Koeman, selekcjoner reprezentacji Holandii, który w sobotę stanął przed kamerą TVP Sport, gdzie skomentował wyniki losowania.

Euro 2024. Selekcjoner reprezentacji Austrii odmówił wywiadu TVP Sport

Ale nie każdy miał na to ochotę. Dziennikarz TVP Sport Jakub Pobożniak poinformował na X (dawniej Twitter), że na taką pogawędkę nie zgodził się selekcjoner reprezentacji Austrii Ralf Rangnick. "Po losowaniu grup Euro 2024 w strefie mieszanej porozmawiali wszyscy. Z jednym wyjątkiem. Ralf Rangnick stwierdził, że z polskimi dziennikarzami rozmawiać nie ma po co, bo Polski na turnieju też nie ma. Ałć" - napisał Pobożniak.

Na sobotniej ceremonii losowania w Hamburgu zabrakło też selekcjonera reprezentacji Francji Didiera Deschampsa, który przeszedł ostatnio operację pleców. Na temat losowania grup Euro 2024 wypowiedział się jednak w telewizji TF1. Tak samo, jak napastnik reprezentacji Francji Olivier Giroud. Obaj stwierdzili, że to bardzo trudna grupa, a Giroud dodatkowo przypomniał, że podczas mundialu w Katarze Polska zaprezentowała się z dobrej strony i na pewno nie można jej lekceważyć.

Jeśli Polska 21 marca pokona Estonię, a pięć dni później w finale barażów wygra ze zwycięzcą spotkania Walia - Finlandia, pierwszy mecz na Euro 2024 rozegra 16 czerwca w Hamburgu z Holandią. Pięć dni później zmierzy się w Berlinie z Austrią. A na zakończenie grupowych zmagań 25 czerwca na Signal Iduna Park w Dortmundzie rywalem Polaków będą Francuzi, czyli aktualni wicemistrzowie świata, z którymi kadra Czesława Michniewicza przegrała 1:3 rok temu w 1/8 finału katarskiego mundialu.

Euro 2024. Terminarz "polskiej" grupy (przy założeniu, że Polska awansuje w barażach):

  • 16 czerwca Polska (?) - Holandia, Hamburg
  • 17 czerwca Austria - Francja, Duesseldorf
  • 21 czerwca Polska (?) - Austria, Berlin
  • 21 czerwca Holandia - Francja, Lipsk
  • 25 czerwca Holandia - Austria, Berlin
  • 25 czerwca Francja - Polska (?), Dortmund
Więcej o:
Copyright © Agora SA