Jednego jest pewien. Trener Holandii krótko o Polakach

W sobotni wieczór odbyła się ceremonia losowania grup przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech. W koszykach nie było kulki z reprezentacją Polski, która o udział w turnieju powalczy w marcowych barażach. Jeśli jednak zespół Probierza wygra dwa spotkania, zagra na Euro 2024 m.in. przeciwko Holandii. - Polska wciąż ma wielu zawodników w dużych europejskich klubach - mówił trener naszych potencjalnych rywali.

Po fatalnych eliminacjach ostatnią szansą dla reprezentacji Polski na udział w mistrzostwach Europy są baraże. W ramach ścieżki A nasza kadra 21 marca zmierzy się u siebie z Estonią, a w przypadku wygranej, o awans zagramy na wyjeździe ze zwycięzcą spotkania Walia-Finlandia. Po sobotnim losowaniu wiemy już, do której grupy trafi zespół Michała Probierza, jeśli przejdzie przez play-offy.

Zobacz wideo Co za słowa Piotra Zielińskiego! "Spełnienie dziecięcych marzeń"

Polska może zagrać w grupie z Holandią. Ronald Koeman mówi wprost: Trudny rywal

Francja, Austria oraz Holandia - to reprezentacje, z którymi Polacy mogą zmierzyć się w fazie grupowej mistrzostw Europy. W trakcie ceremonii w Hamburgu stacjonował dziennikarz TVP Sport, który zaraz po zakończeniu losowania porozmawiał z Ronaldem Koemanem. Szkoleniowiec Holendrów zapytany o sytuację naszej kadry udzielił klarownej odpowiedzi.

- Myślę, że Polska wygra z Estonią. Normalnie to powinno się stać, ale czy w piłce nożnej jest normalność? - stwierdził z uśmiechem na ustach. - Finał Polska zagra na wyjeździe - i w Walii, i w Finlandii będzie jej ciężko, choć przeciwko Walii mają doświadczenie z występów w Lidze Narodów - dodał po chwili. Następnie były szkoleniowiec Barcelony przyznał, że reprezentacja Polski to wciąż trudny rywal, ponieważ w jej składzie znajdziemy zawodników z najlepszych lig w Europie.

- Polska szkoli dobrych zawodników. Wciąż ma wielu zawodników w dużych europejskich klubach. Myślę, że to trudny rywal - powiedział Ronald Koeman, wypowiadając się o drużynie Michała Probierza z dużym szacunkiem.

Wcześniej trener Holendrów przedstawił opinię nt. pozostałych rywali, z którymi jego reprezentacja zagra w grupie D. Koeman uznał tę dywizję za "nieco nudną". Przypomnijmy, Holandia w eliminacjach do mistrzostw Europy znalazła się w grupie z Francją, z którą przegrała dwa mecze. Teraz obie ekipy zmierzą się w fazie grupowej mistrzostw Europy. Za to ostatni mecz z Holandią Polska przegrała 0:2 22 września 2022 roku w Lidze Narodów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA